רע"ם בירכה: הסכמות על שינויים באכיפה בנגב

רע"ם בירכה: הסכמות על שינויים באכיפה בנגב

המפלגה הודיעה על החלטת ממשלה בנוגע לכפרים הלא מוכרים בנגב • לדבריהם, מדובר בצעד אחד מבין כמה במסגרת ההסכם החדש בינה לממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפזורה הבדואית בנגב
צילום: צילום: תנועת רגבים

רע״ם פרסמה היום (ראשון) הודעה בערבית שבירכה על החלטת ממשלה בנוגע לכפרים הלא מוכרים בנגב. בהודעת המפלגה נכתב: "החלטת ממשלה חשובה בעניין הכפרים הלא מוכרים בנגב - תוספת והרחבת לבתים עד 70 מ״ר, לא חושפות אותם בפני הריסה או קבלת דו״ח״. ברע"ם הדגישו כי מדובר בצעד אחד מבין כמה צעדים שנעשו במסגרת ההסכם החדש בינה לממשלה.

בין הצעדים שהוזכרו בהודעת רע"ם: החלפת גגות של בתים והפסקת הריסת תוספות בניה קיימות. עוד הוזכר כי הדברים אלו ייעשה בתיאום עם הרשויות והעוסקים בסוגיות שהוזכרו. בנוסף פורסם ריאיון שנעשה עם ח״כ סעיד אל ח'רומי לפני שנפטר, שמזכיר חלק מהצעדים האלה. לדברי אל ח׳רומי, חלק מהמהלכים נסגרו כבר עם אבי ניסנקורן ועמיר פרץ, אבל לא היו כתובים על הנייר לפני הבחירות האחרונות. 

כבר בחודש פברואר פנה שר הרווחה מאיר כהן ליועמ"ש וביקש להגדיל את השטח שלא יהיה חלק מאכיפה בכפרים הלא מוכרים מ-50מ״ר ל-70 מ״ר. 

באופוזיציה תקפו את ההחלטה. בליכוד הגיבו וצייצו: "כדי לשמור על כסאו בנט ממשיך במכירת החיסול של המדינה למועצת השורא. משמעות ההחלטה לאפשר ולהכשיר בנייה בלתי חוקית בלתי מוגבלת היא מסירה סופית של הנגב". 

מפלגת הציונות הדתית הוסיפה: "בנט, שקד, אורבך וכהנא חבורת האופרטיוניסטים המופקרת של ימינה פתחו במכירת חיסול של מדינת ישראל לתנועה האיסלאמית למען שרידותם הפוליטית. לעולם לא נסלח". 

הפופולריים