פרישת היועצת המדינית: לפיד המליץ לבנט לפטר את מאיר

פרישת היועצת: לפיד המליץ לבנט לפטר את מאיר
בשבוע שעבר הודיעה שמרית מאיר על פרישה מתפקידה במשרד ראש הממשלה. בין הגורמים שרצו לראות אותה בחוץ היה שר החוץ שזעם על היועצת בעקבות תדרוכים נגדו ובעקבות התערבותה בעניינים שלא בתחום העיסוק שלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט, יועצת מדינית, שמרית מאיר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מאחורי הקלעים של הטלטלה בלשכת ראש הממשלה: שר החוץ יאיר לפיד הוא שהמליץ לראש הממשלה נפתלי בנט להזיז את היועצת המדינית שמרית מאיר מתפקידה. כך דווח בחדשות הערב (ראשון) בכאן 11. מאיר הסתכסכה עם כמה מהגורמים הפוליטיים סביב בנט. שר החוץ זעם על היועצת המדינית בעקבות תדרוכים נגדו ובעקבות התערבותה בעניינים שלא בתחום העיסוק שלה.

שמרית מאיר הודיעה בסוף השבוע על סיום תפקידה, בנימוק שהממשלה נקלעה לסחרור פוליטי ותתקשה להמשיך לעבוד. מאיר הייתה בשנה האחרונה היועצת הקרובה ביותר לבנט, הייתה שותפה למהלכים בהקמת הממשלה ומעורבת בכל התחומים בלשכה. 

בתחילת החודש שעבר נשלחה מאיר לסדרת פגישות בארצות הברית על רקע המשא ומתן על הסכם הגרעין. מאיר מתעסקת בעניינים מדיניים, אך היא מעורבת בעניינים הפוליטיים. בזמן ששהתה בוושינגטון, חברי כנסת בימינה מתחו ביקורת חריפה נגדה וטענו כי בהילה המדינית שהיא מלבישה על בנט, היא גורמת לו ללכת שמאלה ולהוביל לשורה של מהלכים כמו פרישת סילמן, שגורמים נזק בלתי הפיך למפלגה.

בסוף החודש שעבר תקפו גורמים בימינה את היועצת המדינית על כך שהתערבה במשבר ההוצאות של לשכת ראש הממשלה, והייתה אחראית לפרסום נתונים פנימיים של משרד רה"מ על ההוצאות של בנט ונתניהו. לטענתם, מאיר גרמה ל״פיגוע תדמיתי״ לראש הממשלה.

הפופולריים