הרצוג ספד לנשיא האמירויות באבו דאבי: מנהיגותו האמיצה תרמה רבות לשותפות בין מדינותינו

הרצוג באבו דאבי: מנהיגותו תרמה לשותפות

הנשיא הגיע לאיחוד האמירויות להלווייתו של חליפה בן זאיד. הוא פגש את מחליפו וספד לו: "השותפות אותה הוא קידם היא נכס עבורנו ועבור האזור כולו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיא הרצוג ובן זאיד
צילום: צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג נחת היום (ראשון) באיחוד האמירויות והביע את תנחומיו בפני מקבילו שייח מוחמד בן זאיד על מות אחיו. בפגישה ביניהם הביא הרצוג את תנחומיו בפני השייח, משפחתו, והעם האמירותי, על מות נשיא איחוד האמירויות ושליט אבו דאבי, שייח׳ ח׳ליפה בן זאיד בסוף השבוע. 

עם נחיתתם באבו דאבי ביקש הנשיא, לצד נשיא גרמניה פרנק ולטאר שטיינמאייר שהגיע במקביל אליו, לחזק את ידי השייח' מוחמד בן זאיד והעם האמירותי ואמר: "הגעתי לכאן בשם העם בישראל, להביע את תנחומיי לך, למשפחתך ולעם האמירותי. אחיך, שייח' ח'ליפה, היה אדם מיוחד במינו. מנהיגותו האמיצה תרמה רבות לקידום מדינתו ועמו ולשותפות שהתממשה בשנים האחרונות בין מדינותינו. השותפות אותה הוא קידם היא נכס עבורנו ועבור האזור כולו. הוא הוריש אחריו מורשת של קדמה וידידות בין עמי האזור ושל חתירה לשלום במזרח התיכון". 

הנשיא בירך את לרגל כניסתו לתפקיד נשיא איחוד האמירויות: "אני מברך אותך על כניסתך הרשמית לתפקידך כנשיא איחוד האמירויות. אתה ממשיך את דרכו של אחיך, בכך שחוללת שינוי דרמטי בעקבות הסכמי אברהם עליהם חתמת יחד עם מדינת ישראל ומדינות נוספות. אני מאמין שיחד נקדם ונחזק את יחסי השלום המשגשגים, ביננו ובין מדינותינו". 

לטיסת הנשיא הצטרפו מטעם הממשלה השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסוואי פריג' ושר התקשורת יועז הנדל.

נשיא איחוד האמירויות, השייח חליפה בן זאיד, הלך ביום שישי לעולמו בגיל 73. בשנים האחרונות בן זאיד, ששימש בתפקיד מ-2004, מיעט בהופעות פומביות אחרי שעבר שבץ. אחיו, מוחמד בן זאיד, בן 61, שימש יורש העצר של אבו דאבי משנת 2004 וסגן מפקד הכוחות המזויניים של איחוד האמירויות. בשנים האחרונות, על רקע מצבו הבריאותי של אחיו, שעבר אירוע מוחי לפני כמה שנים, מוחמד בן זאיד היה הדמות החזקה באיחוד והאיש שקיבל את ההחלטה לנרמל את הקשרים עם ישראל ולחתום על הסכמי אברהם.

הפופולריים