כדי למנוע עריקה של ח"כ נוסף בימינה: השר מתן כהנא מתפטר מתפקידו וחוזר לכנסת

השר מתן כהנא מתפטר מתפקידו וחוזר לכנסת
כהנא יהפוך לחבר כנסת החל מיום ראשון והתפטרותו נכנסת לתוקף מיידית. נאמר לו שכשיהיה רוב - יוחזר לתפקיד שר • לאחר פרישת השר לשירותי דת, בנט הופך להיות השר הממונה על ההילולה במירון • מאיר נחשבת הדמות החזקה בלשכה והתפטרותה באה על רקע מתיחות קשה בתוכה • הבוקר הודיעה היועצת המדינית של רה"מ, שמרית מאיר, על פרישתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתן כהנא
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

המשבר בימינה נמשך: השר לשירותי דת מתן כהנא הודיע הערב (שישי) לראש הממשלה נפתלי בנט על החלטתו להתפטר מתפקידו כשר לשירותי דת כדי למנוע עריקה של ח"כ נוסף ולסייע בחיזוק הקואליציה. זאת, לאחר שראש הממשלה הביע חשש מכך שחבר הכנסת יום טוב כלפון מתכננן להכריז על עריקה בשבוע הבא. חבר הכנסת כלפון עודכן מראש על המהלך.

כהנא יהפוך לחבר כנסת החל מיום ראשון והתפטרותו נכנסת לתוקף מיידית. נאמר לו שכשיהיה רוב - יוחזר לתפקיד שר. עקב פרישתו של כהנא, בנט ייקח על עצמו את תפקיד השר הממונה על אירוע ההילולה במירון בל"ג בעומר.

ולא רק השר כהנא הודיע היום על פרישה - גם היועצת המדינית של ראש הממשלה, שמרית מאיר, הודיעה על כוונתה לסיים את תפקידה. במכתב לראש הממשלה הודתה לו מאיר על ההזדמנות לתרום למדינה בתחומים חשובים. ראש הממשלה נפתלי בנט כתב בתגובה כי מאיר "פעלה במקצועיות ובמסירות וסייעה בהתמודדות בנושאים המורכבים והעדינים ביותר". בנט הוסיף: "קיבלתי את בקשתה לעזוב בצער אך בהבנה כתב ראש הממשלה".

מאיר נחשבת הדמות החזקה בלשכת ראש הממשלה. מעמדה הבכיר ואמונו של ראש הממשלה בה הביאו לעימותים של ממש בלשכה ולהיווצרות שני מחנות שפעלו בתוכה. אתמול התפטר מתפקידו דובר ימינה, עובד פרל.

בתחילת החודש שעבר היא נשלחה לסדרת פגישות בארצות הברית על רקע המשא ומתן על הסכם הגרעין. מאיר מתעסקת בעניינים מדיניים, אך היא מעורבת בעניינים הפוליטיים. בזמן ששהתה בוושינגטון, חברי כנסת בימינה מתחו ביקורת חריפה נגדה וטענו כי בהילה המדינית שהיא מלבישה על בנט, היא גורמת לו ללכת שמאלה ולהוביל לשורה של מהלכים כמו פרישת סילמן, שגורמים נזק בלתי הפיך למפלגה.

בסוף החודש תקפו גורמים בימינה את היועצת המדינית על כך שהתערבה במשבר ההוצאות של לשכת ראש הממשלה, והייתה אחראית לפרסום נתונים פנימיים של משרד רה"מ על ההוצאות של בנט ונתניהו. לטענתם, מאיר גרמה ל״פיגוע תדמיתי״ לראש הממשלה.

הפופולריים