"היית נגדם והתקפלת": השיחה הקשה של בנט עם אלמנות הנרצחים מאלעד

השיחה הקשה של בנט עם אלמנות הנרצחים מאלעד

פרסום ראשון | בנט שוחח אתמול עם משפחתם של בועז גול ויונתן חבקוק שנרצחו בפיגוע • בשיחה הטיחה גלית גול ברה"מ: "הדעות שלך היו חשובות לך ופתאום השתנית. אם לא תעשו משהו עם הרוצחים האלה - הדם של בעלי בידיים שלכם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלית גול
צילום: צילום: מתוך סרטון

פרסום ראשון: ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח אתמול עם גלית גול, אלמנתו של בועז גול ולימור חבקוק, אלמנתו של יהונתן חבקוק, שנרצחו בפיגוע באלעד בשבוע שעבר. תיעוד השיחות פורסם היום (רביעי) בכאן חדשות ובהן הוטחו דברים קשים בבנט ובהתנהלותו. השיחות התקיימו בעזרת השר מתן כהנא שהגיע אתמול למשפחות כדי לקשר בינן לבין בנט. 

צפו בתיעוד השיחה

גלית גול אמרה בשיחה בין השאר: "הדעות שלך כל כך היו חשובות לך ופתאום השתנית, היית כל כך נגדם ופתאום אתה התקפלת". היא דרשה מראש הממשלה לפעול נגד הרוצחים - "אבל אני רוצה להגיד לך שאם לא תעשו משהו לרוצחים האלה, הדם שלהם - על הידיים שלך. הדם של בעלי ושל הילדים...חד-משמעית. אני לא יכולה... איך אני אגיד לילד שלי הקטן שהם נתפסו בחיים?". 

גול התייחסה בשיחתה עם בנט לתמונות שפורסמו ממעמד תפיסת המחבלים במחצבה ליד אלעד, בו תועד אחד המחבלים מעשן סיגריה. "למה אני צריכה לספק להם סיגריה? לא, אין סיגריות! רצחת, תשלם", אמרה. 

גם למשפחתו של יהונתן חבקוק הייתה ביקורת על הממשלה. בני המשפחה אמרו לשר הדתות מתן כהנא ולראש הממשלה: "למה אתם נשענים על תומכי טרור? אתם לא תעשו כלום כי אתם מפחדים על הכסאות שלכם. אמן תיפלו בקרוב".

שר בממשלה אמר בעקבות תיעוד השיחות של בנט: "גורמים לנו לחשוב פעמיים לפני שנבקר שם. לא יתכן שבמספר גדול של ביקורים יש מי שמקליט אותך והופך זאת לאירוע פוליטי תקשורתי".

גל הטרור הנוכחי גבה 19 קורבנות וראש הממשלה בנט נמנע לחלוטין מלהגיע לנחם את המשפחות השכולות. הוא סופג על כך ביקורת חריפה מהמשפחות. בתחילת השבוע טענה לימור חבקוק שבנט דרש להגיע לביתה עם מצלמות לניחום אבלים, ושהיא סרבה לכך. לשכת בנט הכחישה ואמרה שהוא לא ביקש להגיע למשפחות.

הפופולריים