אחרי שיתוף הפעולה עם הרשימה משותפת: עימות בין לפיד ועבאס

עימות בין לפיד ועבאס אחרי השת"פ עם המשותפת
יו"ר רע"ם לקואליציה: "לא יכול להתחייב על ההצבעה מחר בכנסת" • הסתיים הדיון במועצת השורא, עבאס: "החלטה תתקבל בבוקר" • סיעות הקואליציה מנסות לפתור את המשבר בעוד באופוזיציה מנסים לשכנע את חברי רע"ם להיעדר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס, יאיר לפיד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עימות חריף בין שר החוץ יאיר לפיד ליו"ר רע"ם מנסור עבאס על שיתוף הפעולה אתמול של הקואליציה עם הרשימה המשותפת בהפלת הצבעות האי-אמון. בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (שלישי) שלפיד התקשר אתמול לעדכן את עבאס על שיתוף הפעולה המתוכנן. עבאס רתח והודיע שהוא לא מחויב להצבעה ביום רביעי על פיזור הכנסת בקריאה טרומית. גורם בקואליציה מסר כי עבאס יחליט איך תסתיים ההצבעה מחר, כל הדיבורים על מועצת השורא הם "מסך עשן". 

בתוך כך, בקואליציה מתקדמים לעבר דרישות רע"ם בקידום מהיר של ענייניהם בתחומי ההסדרה, האכיפה והדיור. במקביל, באופוזיציה גם מנסים לנהל מגעים עם חברים במפלגה, כדי לשכנע אותם שלא להגיע מחר למליאה. בתוך כך, הסתיים הדיון במועצת השורא, ביציאה ממנו אמר עבאס כי יש התקדמות חיובית והחלטה תתקבל בבוקר.


מוקדם יותר הודיעה הרשימה המשותפת כי תצביע מחר בעד פיזור הכנסת בקריאה טרומית ובכך העבירו את ההחלטה לרע"ם. מוקדם יותר, יו"ר רע"ם מנסור עבאס ביקר בחריפות את ההצבעה של המשותפת נגד האי-אמון בממשלה ואמר כי מדובר ב"דקירה בגב החברה הערבית בזמן שרע"ם מנהלת משא ומתן עם הממשלה". 

הבוקר רמז חבר מועצת השורא, חבר הכנסת לשעבר עבאס זכור, על כוונותיה של מפלגת רע"ם לקראת המשך דיוני כנס הקיץ - והצהיר כי רע"ם לא הצטרפה לקואליציה כדי לפרוש ממנה. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר זכור כי מועצת השורא מחכה לעדכונים מיו"ר המפלגה, מנסור עבאס, כדי לשמוע דברים חיוביים והישגים שיקבלו לטובת המגזר הערבי. "אנחנו רוצים להביא הישגים", הוסיף.

"לא נכנסנו לקואליציה כדי לפרוש ממנה": האזינו לריאיון עם חבר מועצת השורא בכאן רשת ב 

אתמול שרדה הקואליציה את הצבעות אי האמון הראשונות של כנס הקיץ, כשהרשימה המשותפת הצביעה נגד הצעת האי אמון בממשלה שהגישה סיעת הליכוד ונמנעה בהצעת האי אמון של ש"ס. ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר הבוקר בכאן רשת ב כי יתמוך בפיזור הכנסת, וכי הצבעות רשימתו אתמול אינן מהוות שינוי בעמדת רשימתו נגד הממשלה.

עודה הוסיף כי הרשימה המשותפת עשתה ותעשה הכול כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה, אך היא לא תהיה שבויה בין הימין המתנחל לימין הפשיסטי. "הממשלה הזו ימנית ורעה מאוד בכל המובנים", אמר עודה.

כמה מראשי הקואליציה מעריכים כי היא הגיעה לסוף דרכה. אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה נפתלי בנט דוחק את סיעת רע"ם לצאת מהקואליציה, ואילו מהצד השני - ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד מתקרב לרשימה המשותפת.

הפופולריים