בנט דוחק את עבאס, לפיד מתקרב לרשימה המשותפת

בנט דוחק את עבאס, לפיד מתקרב לרשימה המשותפת
לפיד וטיבי תועדו נפגשים בזמן הצבעת אי האמון במליאת הכנסת • יו"ר האופוזיציה: "לא בטוח שיש אלטרנטיבות לבחירות" • הדילמה של רע"ם: חברי הסיעה צפויים להתכנס מחר כדי להחליט אם לפרוש מהקואליציה • משרדי הממשלה התבקשו לזרז את קידום תוכנית החומש לחברה הערבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס, נפתלי בנט, יאיר לפיד
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90; אלכס קולומויסקי, לע"מ

למרות החיוכים שנראו היום במסדרונות הכנסת עם פתיחת כנס הקיץ, כמה מראשי הקואליציה מעריכים כי הקואליציה הגיע לסוף דרכה. הערב (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה נפתלי בנט דוחק את סיעת רע"ם לצאת מהקואליציה, ואילו מהצד השני ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד מתקרב לרשימה המשותפת.

הערב הצביעה הרשימה המשותפת יחד עם הממשלה בהצבעת אי האמון שהגישה היום הליכוד. באופן חריג המשותפת נעדרה גם מהצעת אי האמון של המפלגות החרדיות בשל שיתוף פעולה אדוק ומו״מ שקיימו הערב השר לפיד ואחמד טיבי. בזמן ההצבעות על אי האמון, לפיד וטיבי נועדו מחוץ למליאה, בתיעוד שפורסם בחדשות הערב בכאן 11. בנט לא עודכן על שיתוף הפעולה ועל התיאום עם המשותפת. בסביבת שר החוץ לפיד אמרו לכאן חדשות כי בכנס הקרוב יעשו הכל כדי לא להפסיד בהצבעות, גם אם מדובר בשיתוף פעולה עם המשותפת ועם החרדים.

יו"ר האופוזיציה: "לא בטוח שיש אלטרנטיבות לבחירות"

בהקלטה שפורסמה היום בחדשות הערב בכאן 11, מתוך ישיבת סיעת הליכוד, נשמע ראש האופוזיציה ח"כ בנימין נתניהו אומר כי אינו בטוח שיש בכלל אלטרנטיבות לבחירות. "לא הייתי מדבר כרגע אם זה יהיה ממשלה חליפית או בחירות. אני לא בטוח שיש בכלל אלטרנטיבות לבחירות, אבל אנחנו רוצים להקים ממשלה אחרת". עוד נשמע נתניהו אומר בהקלטה: "בספטמבר - יש להם חלומות באספמיה על עסקת טיעון, יש להם כל מיני דברים שהם דוחפים ודוחפים ודוחפים, גם לכם, לכל אחד מכם. קשקוש בלבוש".

במקביל, הדילמה המרכזית של האופוזיציה הייתה ונשארה האם להעלות את החוק לפיזור הכנסת להצבעה ביום רביעי. כרגע הוא על סדר היום של המליאה, אבל מוכנים להסיר אותו ברגע האחרון אם יגלו שרע"ם עשויה להגיע להסכמות עם הקואליציה, כאלו שיגרמו לה להגיע להצבעה. אם החוק הזה נופל - אי אפשר לדרוש להעלות אותו במשך חצי שנה, ומכך חוששים באופוזיציה.

בכיר ברע"ם: הקפאת החברות בקואליציה - גם במחיר פיזור הכנסת בטרומית

בתוך כך, בכיר ברע"ם אמר לכאן חדשות כי ההחלטה להקפיא את חברות הסיעה בקואליציה עדיין בתוקף, גם במחיר פיזור הכנסת בקריאה טרומית. ברקע הקפאת החברות, חברי רע"ם צפויים להתכנס מחר כדי להחליט אם לפרוש מהקואליציה. במקביל, מתנהל משא ומתן בין רע"ם לקואליציה שנועד למנוע את פיזור הכנסת בקריאה טרומית ביום רביעי.

כדי לשמר את רע"ם: משרדי הממשלה התבקשו לזרז את תוכנית החומש למגזר הערבי

עוד פורסם היום בחדשות הערב גי משרדי הממשלה התבקשו בימים האחרונים לזרז את יישום תוכנית החומש למגזר הערבי, בניסיון לשמר את רע"ם בקואליציה. מדובר ביוזמה שמקורה במגעים בין יש עתיד לרע"ם. על פי הפרסום, המשרדים השונים שלכל אחד מהם חלק בתוכנית, התבקשו למפות את החסמים המעכבים את יישום התוכנית ולהסיר אותם בהקדם כדי לקדם את ביצועה.

הפופולריים