ח"כ פינדרוס: "דבריי נאמרו כמטאפורה ביחס לדיקטטורה השיפוטית של בג"ץ"

פינדרוס: דבריי הם מטאפורה ביחס לדיקטטורת בג"ץ

בהקלטות שפורסמו ב"וואלה!" נשמע יו"ר סיעת יהדות התורה אומר על בית המשפט העליון: "החלום שלי הוא להביא D9 ולפוצץ את הבניין הזה" • דוברות הרשות השופטת: "מצער ומקומם כי ח"כ בחר ביום העצמאות לבטא שאיפות מסוכנות כלפי ביהמ"ש העליון"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חבר הכנסת יצחק פינדרוס
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דוברות הרשות השופטת הגיבה היום (שני) לדבריו החריפים של חבר הכנסת ויו"ר סיעת יהדות התורה יצחק פינדרוס נגד בית המשפט העליון, שתועדו בהקלטות שפורסמו אתמול במערכת "וואלה!". בהקלטות מתוך פאנל ליל יום העצמאות שנערך בסוף השבוע בישיבה התיכונית "נהורא", נשמע חבר הכנסת פינדרוס אומר על בית המשפט העליון: "אתה יודע מה החלום שלי? להביא D9 ולפוצץ את הבניין הזה". בתגובתו לדברי הרשות השופטת המשיך יו"ר הסיעה להטיח ביקורת בבית המשפט העליון ומסר: "תמו הימים שחופש הביטוי הוא במעמד צד אחד. דבריי נאמרו כמטאפורה ביחס לדיקטטורה השיפוטית של בג"ץ".

יו"ר סיעת יהדות התורה פינדרוס הוסיף לבקר את בית המשפט העליון בתגובתו ואמר כי הוא מופתע מתגובתם המהירה להקלטות, "בניגוד להרגלם להגיב לנבחרי ציבור באמצעות פתיחת חקירות ותיקים". עוד אמר כי "מוטב שהרשות השופטת תתעסק בשיקום האמון הציבורי בה ולא בביקורת לגיטימית על התנהלותה".

בתגובת הרשות השופטת נכתב: "מצער ומקומם כי חבר בכנסת ישראל בחר ביום העצמאות לבטא שאיפות מסוכנות כלפי בית המשפט העליון". עוד הוסיפה בתגובתה כי העובדה שאמר דברים "מלבי שנאה" במסגרת שיח עם בני נוער במסגרת חינוכית היא חמורה אף יותר.  

הפופולריים