ישראל מקדמת: כינוס מועצת התכנון לבנייה ביו"ש

ישראל מקדמת: כינוס מועצת התכנון לבנייה ביו"ש

בתיאום עם הממשל האמריקני: מועצת התכנון העליונה צפויה להתכנס בימים הקרובים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בתים בהתנחלות עלי
צילום: צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

עדכון: 06.05: ועדת התכנון העליונה תתכנס בשבוע הבא לאישור 25 תוכניות הכוללות 3,988 יחידות דיור

ישראל נמצאת בימים האחרונים בשיח ישיר מול הממשל האמריקני כדי לכנס את מועצת התכנון העליונה לאישור בנייה ביהודה ושומרון בימים הקרובים. היום (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי המועצה עשויה להתכנס כבר בשבוע הבא, וגם התיאום נעשה מול הממשל האמריקני, לקראת ביקור ביידן בישארל שצפוי באמצע סוף חודש יוני. 


למהלך של אישור בנייה בשטחים יש גם משמעויות פוליטיות, והוא הוצב כתנאי להמשך קיומה של הממשלה על ידי חלק מחברי מפלגת ימינה של ראש הממשלה בנט. בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות כי בממשלה הוחלט לחכות עם כינוס המועצה עד לסיום חודש רמדאן המתוח. 

בחודש מארס האחרון החרימו ראשי רשויות ביהודה ושומרון פגישה עם שר הביטחון בני גנץ, במחאה על שלא אושרה בנייה חדשה באזור כמה חודשים. בהודעה ששלח ראש מועצת יש"ע והמועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחייני, נכתב: "בייסוד ההסכמים הקואליציוניים שנחתמו ערב הקמת הממשלה הנוכחית סוכם על המשך הסטטוס קוו בנושאים המדיניים ובמדיניות הממשלה ביחס להמשך הבנייה בהתיישבות כפי שהיה בממשלה הקודמת. למרות זאת, לצערנו בשנה האחרונה התקיימה רק ישיבת מת"ע אחת, שגם בה לא פורסמו חלק מהתוכניות שאושרו", 

גם זאב חבר (זמביש) מנכ"ל אמנה ואחד האנשים החזקים ביותר ביהודה ושומרון, הביע לפני כחודש מחאה על היעדר הבנייה ביהודה ושומרון בהתבטאות נדירה בתקשורת: "ממשלה שמקפיאה את ההתיישבות ומכבידה את היד עלינו, לעומת הפקרות מוחלטת במה שקורה בבנייה הערבית בשטחים הפתוחים - אין לה זכות קיום".

הפופולריים