רוסיה בתגובה ללפיד: ישראל תומכת במשטר הניאו-נאצי של אוקראינה

רוסיה ללפיד: ישראל תומכת במשטר ניאו-נאצי

לפיד לכאן רשת ב: "הממשלה הרוסית צריכה להתנצל בפני היהודים וזכר הנספים" • ברוסיה לא אהבו את התנהלות ישראל ביממה האחרונה ואת זימון השגריר בישראל לשיחת הבהרה בעקבות ההתבטאות של לברוב • בישראל מקווים: נוכל להכיל את האירוע מול רוסיה ולמנוע הידרדרות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מלחמה באוקראינה, מריופול 31.03.22
צילום: צילום: רויטרס

משרד החוץ של רוסיה הגיב היום (שלישי) לאמירות שר החוץ יאיר לפיד ושיחת ההבהרה לשגריר הרוסי שבאה בעקבות האמירה האנטישמית של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב. "שמנו לב להצהרות האנטי-היסטוריות של שר החוץ הישראלי לפיד, המסבירות במידה רבה את הסיבות של ממשלת ישראל הנוכחית לתמוך במשטר הניאו-נאצי בקייב", נכתב בחשבון הטוויטר של השגרירות. לפוסט צורף מסמך ונטען כי יש בו דוגמאות ליהודים ששיתפו פעולה עם הנאצים.

האזינו לריאיון עם השר יאיר לפיד

השר לפיד אמר הבוקר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "זו תהיה הנחה מוצדקת שהייתה שיחה קשה מאוד עם השגריר פה, כי זה בלתי נסלח. כל ההשוואות האלה לנאצים הן מכעיסות. אנחנו שומרים על אינטרס הביטחון הלאומי, אבל חלק מסולם הערכים שלנו זה שהפלישה הרוסית לא מוצדקת ואנחנו אומרים את זה. הממשלה הרוסית צריכה להתנצל בפני היהודים וזכר הנספים".

לברוב אמר ביום ראשון כי הוא מאמין שגם להיטלר היה דם יהודי ועורר סערה. בחדשות הערב בכאן 11 דווח אמש כי בישראל מקווים כי ניתן יהיה להכיל את האירוע מול רוסיה ולמנוע הידרדרות ביחסים, בעקבות דבריו של שר החוץ הרוסי. ברוסיה מאוד לא אהבו את ההתנהלות הישראלית.


שיחת ההבהרה של שגריר רוסיה בישראל נמשכה כשעה ובסופה אמרו גורמים ישראלים כי הבהירו לשגריר את המסר. מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה, נפתלי בנט, לדברי לברוב ואמר כי הוא "רואה בחומרה את התבטאותו, דבריו אינם אמת ותכליתם פסולה. שקרים מעין אלו מטרתם להאשים את היהודים עצמם בפשעים הנוראים ביותר בהיסטוריה שנעשו נגדם, ובכך לשחרר את האחריות מצוררי ישראל. שום מלחמה בימינו אינה השואה ואינה דומה לשואה. יש להפסיק לאלתר להשתמש בשואת העם היהודי ככלי לניגוח פוליטי".

חבר הפרלמנט האוקראיני, גיאורגי לוגווינסקי, אמר אתמול בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב, כי אין שום היגיון בדברי לברוב. "צריך לזכור שחוץ מהנאצים היו גם הקומוניסטים, בגולגים של סטאלין נהרגו הרבה יהודים. הרוסים מנסים לתרץ את זה שהם נכנסו לאוקראינה כ'מלחמה נגד נאצים' - אבל איך אפשר להגיד את זה כשהקהילה היהודית באוקראינה כל כך חזקה?"

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר החוץ של רוסיה, סרגיי לברוב, עורר שלשום סערה כשאמר בריאיון לטלוויזיה האיטלקית: "העובדה שזלנסקי יהודי לא שוללת את האלמנטים הנאציים באוקראינה. מאמין שגם להיטלר היה דם יהודי. היהודים עצמם אומרים שהאנטישמים הגדולים ביותר הם היהודים". לברוב המשיך לתקוף את הנשיא האוקראיני ואמר: "זלנסקי יכול לקדם את השלום בכך שיפסיק לתת פקודות לא חוקיות לחייליו הנאצים".

הפופולריים