למרות הפגישה עם לפיד: מנסור עבאס יחרים את ישיבת ראשי הקואליציה הערב

עבאס יחרים את ישיבת ראשי הקואליציה הערב

יו"ר רע"ם, שהקפיאה את פעילותה בקואליציה, נועד אתמול עם ראש הממשלה החליפי • גורם שמעורה בפרטי הפגישה לכאן חדשות: "הייתה פגישה משמעותית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם מנסור עבאס, 22.02.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

למרות הפגישה עם ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד, יו"ר רע"ם מנסור עבאס יחרים היום (חמישי) את ישיבת ראשי הקואליציה. יו״ר רע״ם, שהקפיאה את פעילותה בקואליציה, נועד אתמול עם לפיד. גורם שמעורה בפרטי הפגישה אמר לכאן חדשות: ״הייתה פגישה משמעותית וקונסטרוקטיבית. הצדדים דנו במגוון נושאים, בראשם האירועים האחרונים בירושלים״.

חברי כנסת בימינה אומרים בשיחות סגורות שאם כבר נגזר על הקואליציה ליפול ועל הכנסת להתפזר הם היו מעדיפים שזה יקרה באמצעות פירוק הקואליציה על ידי סיעת רע"ם - כי במצב כזה נפתלי בנט יישאר ראש ממשלת מעבר - ולא לפיד. כך דווח אתמול בכאן רשת ב.

בהסכם הקואליציוני ובחוק ממשלת החילופים נקבע שבמקרה שבו הקואליציה מתפרקת והכנסת מתפזרת בשל החלקים הימניים שבקואליציה, לפיד יהפוך לראש ממשלה באופן אוטומטי לתקופת המעבר שעד הבחירות. לעומת זאת, אם הקואליציה נופלת בגלל אחת ממפלגות המרכז-שמאל אין תחלופה בתפקיד ראש הממשלה.

לפני 10 ימים הגיע המשבר מול רע"ם לשיא, על רקע המהומות בהר הבית וכניסת השוטרים למסגד אל אקצא. בעקבות התמונות, הודיעו ברע"ם על "הקפאת חברותם בקואליציה" עד לתום פגרת הכנסת, צעד הכרזתי שאין לו משמעות פוליטית גדולה. 

הפופולריים