טיסות לקואליציה בלבד? בכנסת ביקשו לשנות את נוהל המשלחות הרשמיות

בכנסת ביקשו לשנות את נוהל המשלחות הרשמיות

ח"כים באופוזיציה מתלוננים על התנהלות יו"ר הכנסת בניהול המשלחות הרשמיות • שתי משלחות שיצאו לאחרונה לוושינגטון ולמצעד החיים לא כללו חברי אופוזיציה • לשכת היו"ר מיקי לוי: לא ביקשנו לשנות את נוהל הוצאת המשלחות לחו"ל • הכנסת: האשמות חסרות שחר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת, 28.02.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברי כנסת מהאופוזיציה ביקשו לשנות נוהל פנימי שקיים זמן רב, לפיו יו"ר הכנסת צריך לפעול להשוואה בין חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה בכל משלחת רשמית. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. בכנסת ביקשו לקבוע שהסמכות לבחירת חברי המשלחות תהיה בלעדית של היו״ר, בלי התוספת על הצורך לייצוג הולם של האופוזיציה.

הרקע לבקשה הוא שתי משלחות רשמיות של הכנסת, שיצאו לאחרונה לוושינגטון ולמצעד החיים ולא כללו חברי כנסת מהאופוזיציה. בסביבת יו"ר הכנסת הבהירו לכאן חדשות כי פנו לחברי כנסת מהאופוזיציה שסירבו להשתתף בשתי המשלחות הללו וכי לא נעשה מצידם שום ניסיון לשנות את הנוהל הקיים.

חבר האופוזיציה, ח״כ משה ארבל מש"ס, אמר כי ״ההחלטה של מיקי לוי לשנות את הנוהל לטובת פינוק בטיסות לחו״ל במחלקות יוקרה רק לחבריו מהקואליציה, מלמדת שהוא לא מבין ממלכתיות מה היא ומה תפקידו של יושב ראש הפרלמנט בדמוקרטיות״.

מהכנסת נמסר בתגובה: "מדובר בהאשמות חסרות שחר. שכן מחלקת קשרי החוץ של הכנסת, אשר אמונה על משלחות חברי הכנסת, הנה גוף מקצועי שפועל על פי נהלים ברורים שאינם כוללים שיקולי קואליציה ואופוזיציה. הרכב משלחות חברי הכנסת נקבע על פי קריטריונים מקצועיים ועל פי השתייכותם של חברי הכנסת לקבוצות הידידות ולארגונים הבין-לאומיים".

הפופולריים