בנט: זה שחמאס וסינוואר רוצים להפיל את הממשלה שלנו - אומר הכול

בנט: זה שחמאס רוצה להפיל את הממשלה אומר הכול

רה"מ התייחס למסר ששלח סינוואר ליו"ר רע"ם: "אולי בחמאס מתגעגעים למזוודות הדולרים" • עבאס ללפיד: על ישראל לסכם עם ירדן כיצד לתקן את הסטטוס קוו באל-אקצא
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיא סינוואר, נפתלי בנט
צילום: צילום: אי-פי • יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה נפתלי בנט התייחס היום (ראשון) למסר ששלח מנהיג חמאס ליו"ר רע"ם מנסור עבאס, ואמר כי "זה שחמאס רוצה להפיל את הממשלה שלנו - אומר הכול. וגם בזה, אסור לתת לסינוואר לנצח". עוד הוסיף בנט: "כבר ברור שבחמאס לא אוהבים את הממשלה הזאת, אולי הם מתגעגעים למזוודות הדולרים, ואולי הם פשוט לא אוהבים את האפשרות של עבודה משותפת של כולנו לטובת שיפור תנאי החיים של אזרחי ישראל הערבים". 

אתמול סינוואר נשא דברים לראשונה ממבצע שומר החומות, והתייחס בין השאר גם לפוליטיקה בישראל. "אני רוצה לפנות אל מפלגת רע"ם ואל מנסור עבאס", אמר מנהיג חמאס. "אתם רשת הביטחון של הממשלה שהחליטה לפגוע ברחבת אל-אקצא, זה פשע שאין לסלוח עליו, זו התכחשות לדת שלכם, לערביות שלכם וללאומיות שלכם". 

עבאס ללפיד: הדרישות של ירדן - דרישות רע"ם

המשבר בקואליציה: יו"ר רע"ם מנסור עבאס אמר בפגישתו עם שר החוץ יאיר לפיד כי על ישראל לסכם עם ירדן כיצד לתקן את הסטטוס קוו באל-אקצא. עוד אמר עבאס ללפיד כי דרישותיהם – דרישותינו, כך דווח היום בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב.

על מה המריבה? | עוד יום

רע"ם הבהירה בימים האחרונים לממשלה את דרישתה לתיקון הסטטוס קוו באל-אקצא כתנאי לחזרה לקואליציה. בפגישה בין עבאס ללפיד ביום רביעי האחרון, אמר יו"ר רע"ם כי מפלגתו סומכת ידיה על ירדן בעניין אל-אקצא, וכי אם דרישות ירדן יענו, רע"ם תתרצה בעניין זה.

לפני שלושה ימים נפגש עבאס עם עבדאללה מלך ירדן, והשניים שוחחו על התנאים להשבת הסטטוס קוו. בין הדרישות שירדן תעביר, בתמיכת רע"ם, מתן היתרים לעוד אנשי ווקף להיכנס ולנהל את אתר המסגדים. נכון לעכשיו, מי שמנהל את המגעים בעניין זה מטעם הממשלה הוא שר החוץ יאיר לפיד.

למרות הפגישה עם ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד, יו"ר רע"ם עבאס החרים בחמישי את ישיבת ראשי הקואליציה. גורם שמעורה בפרטי הפגישה אמר לכאן חדשות: ״הייתה פגישה משמעותית וקונסטרוקטיבית. הצדדים דנו במגוון נושאים, בראשם האירועים האחרונים בירושלים״.

חברי כנסת בימינה אומרים בשיחות סגורות שאם כבר נגזר על הקואליציה ליפול ועל הכנסת להתפזר הם היו מעדיפים שזה יקרה באמצעות פירוק הקואליציה על ידי סיעת רע"ם - כי במצב כזה נפתלי בנט יישאר ראש ממשלת מעבר - ולא לפיד. כך דווח בכאן רשת ב.

הפופולריים