ראש הממשלה החליפי לפיד נעדר מהטקס ביד ושם

ראש הממשלה החליפי לפיד נעדר מהטקס ביד ושם

שר החוץ לא הגיע לטקס גם בשנה שעברה • נתניהו הגיב: ראוי היה שלפיד ישתתף בטקסי הזיכרון הממלכתיים לשואה • יו"ר יד ושם על היעדרות השר: "לפיד מחויב מאוד לזכר השואה. מניח שהייתה סיבה מדוע לא הגיע"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד
צילום: צילום: ניב מוסמן, לע"מ

שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד לא הגיע אמש (רביעי) לעצרת הממלכתית לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה במוזיאון יד ושם. גם בשנה שעברה נעדר השר מכיוון שהיה בארצות הברית. בסביתו אמרו אתמול כי הקליט מראש נאום ששודר בכמה טקסים, אך לא התקבלה תשובה מה מנע ממנו להשתתף בטקס. ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הגיב לפרסום וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "ראוי היה שלפיד ישתתף בטקסי הזיכרון לשואה". 

יו"ר יד ושם דני דיין הגיב לדברים בתוכנית "הבוקר הזה" עם דב גיל-הר בכאן רשת ב: "כל שרי הממשלה הוזמנו, חלק גדול מהם הגיע וחלק גדול מהם לא הגיע, אני רק יכול לומר שלפיד מחויב מאוד לזכר השואה, ליד ושם בפרט. גם מבחינה תקציבית, גם מבחינות אחרת, הוא פועל כל הזמן לביצור יד ושם וזיכרון השואה בישראל. אני מניח שהייתה סיבה מדוע לא הגיע".

ראש הממשלה נפתלי בנט נשא אתמול דברים בעצרת ואמר: "אפילו בימים האפלים ביותר בהיסטוריה היהודית, בתוך תופת ההשמדה, השמאל והימין לא השכילו לשתף פעולה. כל קבוצה נלחמה לבדה מול הגרמנים. אסור, לאפשר לאותו גן מסוכן של פלגנות, לפרק את ישראל מבפנים".

"השואה היא אירוע חסר תקדים בהיסטוריה האנושית. אני טורח לומר זאת כי ככל שהשנים נוקפות, יש יותר שיח בעולם שמשווה אירועים קשים אחרים לשואה. אבל לא, גם המלחמות הקשות ביותר בימינו אינן השואה ולא דומות לשואה", פתח בנט את דבריו. "שום אירוע בהיסטוריה, אכזרי ככל שהיה, אינו משתווה להשמדת יהודי אירופה על ידי הנאצים ועוזריהם".

הפופולריים