בנט: מעתה - כל ההוצאות על המזון המשפחתי "מחשבוני הפרטי"

בנט: מעתה - הוצאות המזון המשפחתי על חשבוני

אחרי שחשף את הוצאות מעונו, ובהן סעיף הטייק אווי המנופח - ראש הממשלה הודיע שהמדינה לא תממן יותר את הארוחות למשפחתו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ביהודה ושומרון 05.04.22
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי שחשף את הוצאות מעונו, ובהן כמות הכסף שהוצאה לטובת משלוחי מזון למשפחתו, הודיע היום (רביעי) ראש הממשלה נפתלי בנט כי יתחיל לממן את הארוחות לבני משפחתו מכיסו. פירוט ההוצאות של משפחתו פורסם לאחר ידיעה בנושא בחדשות 13.

"תמיד האמנתי שהקשבה לביקורת אינה פחיתות כבוד", כתב בנט בהודעה לתקשורת. "להיפך - זו זכות. למרות שההתנהלות הייתה בהתאם לנהלים, אני ער לתחושה שנוצרה בציבור. לכן, הודעתי לאנשי משרדי שמעתה כל הוצאות המזון של משפחתי ישולמו מחשבוני הפרטי. אינני בתפקידי בשביל כסף או כבוד אלא כדי לשרת את אזרחי ישראל בכל כוחי, וכך אמשיך לעשות". 

מהליכוד מסרו בתגובה לדברי ראש הממשלה: "בנט זורה חול בעיני הציבור — הוא חייב להחזיר לאזרחי ישראל את 50 מיליון השקלים שבזבז על חשבונם בניגוד לחוק על שיפוץ ביתו הפרטי ברעננה".

ביום ראשון כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו: "אני לא ביבי, גילת היא לא שרה, ילדיי אינם יאיר". בפרסום ההוצאות שהוציאה לשכת בנט נמסר כי "בבית משפחת בנט לא מועסקות כלל מבשלות. לכן, נעשה שימוש בשירותי אוכל חיצוניים עבור משפחת בנט, המונה שש נפשות, בצורה מסודרת ובהתאם לכל הכללים. עלות ההוצאות פחותה באופן משמעותי מאשר העסקת מבשלת במעון, וכן ביחס להוצאות המזון של ראש הממשלה הקודם ומשפחתו".

בחדשות הערב בכאן 11 דווח ביום ראשון על ביקורת שהושמעה בקרב חבריו של ראש הממשלה בנט למפלגת ימינה, שטענו כי מי שיזמה את חשיפת ההוצאות היא היועצת המדינית של בנט, שמרית מאיר. לדבריהם, מאיר ביצעה "פיגוע תדמיתי" בבנט. 

הפופולריים