השר נחמן שי: נתנו לעוד יהודים לעלות להר, יש שחיקה בסטטוס קוו

נחמן שי: עוד יהודים עלו להר, הסטטוס קוו נשחק

השר הוסיף בריאיון לתוכנית הכול פוליטי: "המחיר שאנחנו נשלם אחר כך יהיה עצום" • ח"כ אקוניס בריאיון: "האנשים של שקד משוחחים עם בכירים מאוד בליכוד, איילת המטיילת צריכה להחליט"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נחמן שי בריאיון להכול פוליטי 23.04.22
צילום: התאגיד כאן

ברקע ההסלמה הביטחונית: השר נחמן שי האשים היום (שבת) בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11: "יש הרבה יותר יהודים שעולים להר הבית, יש כאלה שעוצרים בדרך ומתפללים – דבר שהיה אסור. יש אסקלציה מסוימת. גם בסטטוס קוו. פתחו את ההר, נתנו לעוד ועוד יהודים לעלות". בריאיון ליערה שפירא וסולימאן מסוודה הוא הזהיר כי "המחיר שאנחנו נשלם אחר כך יהיה עצום". 

בתגובה לדברים תקף חבר הכנסת עמיחי שיקלי: "מדובר צה״ל לדובר אש״ף, מאובדן זהות כשר תפוצות שלא רואה ערך בעלייה יהודית, להגנה על שמה הטוב של תנועת הBDS ומשם להפנמה מוחלטת של תעמולת האויב. טרגדיה".

חבר הכנסת איתמר בן גביר כתב: "בושה וחרפה ששר במדינת ישראל נותן לגיטימציה לפורעים ולהשתוללות. כאשר בחמאס צופים בנחמן שי הם מבינים שיש מי שעושה עבורם את העבודה, אם נחמן שי היה לומד קצת היסטוריה היה מגלה שבית המקדש היה קיים הרבה לפני שהערבים עלו להר הבית. הר הבית הוא של העם היהודי והמקום הכי קדוש לעם היהודי, תפילת יהודים בהר הבית היא צורך השעה ולא פרובוקציה חלילה".

צפו בריאיון המלא עם השר שי

גם חבר הכנסת אופיר אקוניס מהליכוד התראיין בתוכנית, והתייחס למשבר בקואליציה והניסיונות להקים ממשלה חלופית. "שקד משחקת על כל המגרשים. אנשים שלה משוחחים עם בכירים מאוד בליכוד", הוא טען. "יש כל הזמן סוג של משא ומתן בלתי פורמלי בין איילת שקד לבין הליכוד. איילת המטיילת צריכה להחליט". 

בתוך כך, חבר הכנסת וליד טאהא מרע"ם צפוי להחרים את הדיון מחרתיים בהכרזה על חבר הכנסת עמיחי שיקלי כפורש. זאת כחלק מההחלטה של התנועה האסלאמית להקפיא את חברותה בקואליציה. 

בנט: במשך שנים לא ידענו מה זה "צ'חצ'ח"; אסור לחזור לשיח של ישראל ראשונה ושנייה

לרגל המימונה, ראש הממשלה נפתלי בנט כתב היום בחשבון הטלגרם שלו: "הוריי, ג’יימס ז״ל ומירנה תיבדל״א, שעלו לארץ מארה״ב, ואנחנו, שלושת האחים לבית משפחת בנט, לא ידענו במשך שנים רבות שיש דבר כזה אשכנזי וספרדי. מה זה 'צ׳חצ׳ח' ומה זה 'ווזווז'. את העדות השונות עלינו לחגוג, ולא להפוך חלילה לקבוצות יריבות. בשנתה ה-74 של מדינת ישראל, חלילה לנו לחזור לדיבור על ישראל ראשונה, שניה ושלישית". 

 בנט בחגיגות מימונה במושב שילת (צילום: חיים צח, לע"מ)

הפופולריים