נתניהו תדרך את סילמן לבחון שיתוף פעולה של גנץ, השר פסל - וביקש שתצביע עם הקואליציה

נתניהו תדרך את סילמן לבחון שיתוף פעולה של גנץ

סילמן הביעה נכונות כללית לתמוך בחוקים ביטחוניים מובהקים של הקואליציה. גנץ עדכן את רה"מ בנט בפרטי הפגישה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ועידית סילמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת הכנסת עידית סילמן פגשה היום (רביעי) את שר הביטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ, במטרה לבדוק את האפשרות שיתמוך בהקמת ממשלה עם גוש נתניהו בכנסת הנוכחית. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי סילמן אף תודרכה בידי ראש האופוזיציה בנימין נתניהו וח"כ יריב לוין לפני הפגישה.

גנץ הבהיר לסילמן שהאפשרות של הקמת ממשלה עם נתניהו לא רלוונטית, ודיבר עם סילמן דווקא על אפשרות של שיתוף פעולה מצידה בהצבעות לטובת הקואליציה. סילמן הביעה נכונות כללית לתמוך בחוקים ביטחוניים מובהקים. גנץ עדכן את ראש הממשלה נפתלי בנט בפרטי הפגישה.

בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמר בנט על המשבר בקואליציה: "אני לא דורש מאף אחד לוותר על האידיאולוגיה שלו, אני כן דורש מכולם להציב את טובת המדינה מעל הטובה הפוליטית. כל אחד צריך לדעת שבעת הזאת יש לעזוב את ענייני הדת והמדינה. עכשיו זה הזמן לצייץ על חמץ? למה? עזבו עכשיו את התחבורה הציבורית בשבת. הממשלה הזאת שמה בצד את הוויכוחים על אידיאולוגיות כדי לקיים מדינה מוצלחת ומשגשגת.

האזינו לריאיון עם רה"מ בנט בכאן רשת ב

"המבחן הוא לא בכל מיני סדנאות של צו פיוס. המבחן האמיתי הוא לשבת ביחד אנשים עם דעות וערכים שונים, אבל שכולם אוהבים את המדינה. החלופה קשה מנשוא. קורא לציבור הדומם - אתם לא יכולים להישאר דוממים יותר. אי אפשר להותיר את המגרש לצווחנים שבמשך השנה החולפת ריסקו את נפשה של סילמן, ועכשיו הם מנסים לעשות את אותו הדבר לח"כ אורבך".

האזינו להסכת עוד יום

הפופולריים