בימינה משוכנעים: אורבך יתמוך בהכרזה על שיקלי כפורש

בימינה משוכנעים: אורבך יתמוך בהפרשת שיקלי

הקואליציה מקווה לנצח בהצבעה בזכות חרם האופוזיציה על הוועדות, שלא יאפשר לה למנות חברים ברגע האחרון • המשא ומתן בין רע"ם לבכירי הקואליציה טרם החל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר אורבך במליאה עם רה"מ בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אורבך הבטיח שיתמוך בעמדת ימינה אם יזדקקו לו בדיון ההכרזה על ח"כ שיקלי כפורש בשבוע הבא - כך לדברי גורמים בימינה. הקואליציה מקווה לנצח בזכות חרם האופוזיציה על הוועדות, שלא יאפשר לה למנות חברים ברגע האחרון.

בחדשות הערב (שלישי) בכאן 11 דווח כי חברי רע"ם נפגשו היום והדגישו את ההכרח להשיג שקט באל אקצא כתנאי להשארות בקואליציה - אך המשא ומתן בין רע"ם לבכירי הקואליציה טרם החל. אתמול דווח כי במועצת השורא של רע"ם הפעילו לחץ על עבאס לפרוש מהקואליציה. 

בריאיון שנתן אמש למיכל רבינוביץ', הבהיר עבאס כי במפלגתו רוצים ברגיעה. "רוצים לראות המשך רמדאן שמאפשר ומבטיח למתפללים המוסלמים לעלות למסגד ולקיים את הפולחן הדתי וכמובן שאנחנו קוראים לכל הצדדים לשמור על קדושת המקום ועל רגיעה. מגנים כל תופעה של אלימות", אמר עבאס.

בתוך כך, יו"ר הקואליציה הפורשת ח"כ עידית סילמן הצטפרה היום לחברי הכנסת של הציונות הדתית ועצמה יהודית לצעדת הימין לחומש. ח"כ סמוטריץ' אמר לכאן חדשות: "עידית סילמן התקבלה כאן בחומש באהבה אחרי השנה הקשה שעברה, היא חוזרת לערכים ולהתיישבות. סילמן לא לבד, ויש לה מקום של כבוד להניע את התהליך הזה".

הפופולריים