התוכנית של חברים ברע"ם לפירוק הממשלה

התוכנית של חברים ברע"ם לפירוק הממשלה
לחץ על מנסור עבאס לפרוש מהקואליציה. פגישה מכרעת צפויה להתקיים מחר • יו"ר רע"ם למיכל רבינוביץ': "רוצה להיות גורם מרגיע ולא מתסיס. קורא לכל הצדדים לשמור על המקומות הקדושים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

ברקע העימותים בהר הבית, ברע"ם ובמועצת השורא, המייעצת להנהגה הפוליטית, לוחצים על יו"ר המפלגה מנסור עבאס לפרוש מהקואליציה. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. מחר צפויה פגישה מכרעת בנושא. אתמול החליטה רע"ם להקפיא את החברות בקואליציה. בריאיון למיכל רבינוביץ' אמר הערב עבאס: "רוצה להיות גורם מרגיע ולא מתסיס".

בקואליציה קיבלו החלטה טקטית לשתוק על איומי עבאס בהפלת הממשלה ולאפשר לו לנהל את האירוע מהבחינה התקשורתית. לשכות עבאס ולפיד שמרו על קשר גם היום ואנשיו של עבאס הבהירו שיידרוש פשרות, ואת הרגעת הרוחות סביב אל אקצה באופן שיחשב כהישג על שמו.

בינתיים, בציונות הדתית מנסים לאסוף 25 חתימות כדי לדרוש דיון בהצעה לסדר לפיזור הכנסת. המטרה היא לבחון את האיומים של רע"ם ולהביך את הקואליציה, אך ההצעה ממילא לא תוכל להביא לפיזור בפועל של הכנסת בזמן הפגרה.

עבאס: רוצה להיות גורם מרגיע ולא מתסיס

בריאיון למיכל רבינוביץ' בתוכנית, הבהיר עבאס כי במפלגתו רוצים ברגיעה. "רוצים לראות המשך רמדאן שמאפשר ומבטיח למתפללים המוסלמים לעלות למסגד ולקיים את הפולחן הדתי וכמובן שאנחנו קוראים לכל הצדדים לשמור על קדושת המקום ועל רגיעה. מגנים כל תופעה של אלימות", אמר עבאס.

עבאס התייחס למשבר הפוליטי ולפרישתה של חברת הכנסת עידית סילמן: "אני מקווה שהממשלה הזו תאריך את ימיה. זו ממשלה שיכולה לתת תקווה לכל אזרחי המדינה, אבל אנחנו חייבים קודם כל לעבור את האירוע שאנחנו נמצאים בו בצורה טובה. מקווה שנמצא את הדרך הנכונה לטפל בכל הסוגיות שעולות".

יו"ר רע"ם נמצא תחת מתקפה והסתה נגדו ולכן הוא מאובטח בידי משמר הכנסת. "אפעל כמה שאני יכול לשמור על המקום הקדוש הזה, על כל המקומות הקדושים, לכבד את זכותם של אנשים לקיים את הפולחן שלהם, אבל גם לשמור על מרקם היחסים העדין בין החברה היהודית לערבית", הוסיף עבאס.

בנט - ההתרסקות? | האזינו לעוד יום

מאז תחילת הרמדאן פלסטינים מתפרעים בהר הבית ומתעמתים עם המשטרה באזור. אתמול רגמו כמה ערבים אוטובוסים שנסעו ליד שער האשפות לכיוון הכותל. באירוע נפצעו שבעה בני אדם.

הפופולריים