עבאס לרדיו מכאן: הקפאת החברות בקואליציה יכולה להפוך לפרישה כללית

עבאס למכאן: הקפאת החברות יכולה להפוך לפרישה
יו"ר רע"ם על רקע המשבר הקואליציוני והמתיחות בהר הבית: "אם המציאות תשתנה גם ההקפאה תשתנה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר רע"ם מנסור עבאס, 21.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שידור חי – חדשות הערב

יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, אומר הבוקר (שני) כי החלטת סיעתו להקפיא את החברות בקואליציה יכולה להפוך לנסיגה כללית מהקואליציה. עם זאת ציין עבאס בריאיון לתוכנית אג’נדה במכאן כי "אם המציאות תשתנה והמדיניות תשתנה גם ההקפאה הזאת תשתנה".

מנסור עבאס הוסיף כי בסיעתו עוקבים אחרי התנהלות הממשלה "ועושים מאמצים להחזיר את המצב באל-אקצא כפי שהיה לפני שנת 2,000. הוא התייחס גם לסיעת הרשימה המשותפת היריבה ואמר כי מצבה מעורר רחמים.

יו"ר רע"ם לשעבר, עבד אל-מאלכ דהאמשה, אמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי אם הממשלה לא תיסוג מהצעדים שמסכנים את אל אקצא - תתפטר רע"ם מהכנסת. גם הוא התייחס לביקורת של הרשימה המשותפת ואמר כי "הם רק רוצים להפיץ שמועות ושקרים ולהגיד שוויתרנו על אל אקצא".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב 

חברת הכנסת אורית סטרוק מהציונות הדתית, התייחסה הבוקר גם היא למצב הפוליטי על רקע המתיחות בירושלים ואמרה כי התנועה האסלאמית משפיעה על איך שהממשלה פועלת בירושלים. בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמרה סטרוק כי "כדי לאפשר לעבאס לשבת בממשלה יש מוכנות בממשלה, ובפועל גם הוראות, לשחרר את רובם הגדול של העצורים מהר הבית. זה התפוצץ לנו בפנים בבוקר למחרת. הפלג הצפוני הוצא מחוץ לחוק כי התסיס וליבה את ההתפרעויות בהר הבית והפיץ את השקר כאילו ישראל מנסה להשתלט על הר הבית - עכשיו עבאס עושה בדיוק אותו הדבר, והוא יודע שהוא משקר", אמרה סטרוק.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

אמש הודיעה רע"ם על הקפאת חברותה בקואליציה, בתום דיון חירום של מועצת השורא סביב האירועים בהר הבית. המהלך תואם מראש בין לשכותיהם של מנסור עבאס ושר החוץ, יאיר לפיד. החשש שנוצר בממשלה הוא שהמשבר שרע"ם מייצרת יוביל לפרישה של חבר כנסת אחר מגוש הימין בקואליציה. בד בבד, ה"פורשים הפוטנציאליים" מימינה אמרו לכאן חדשות כי למהלך של רע"ם אין השפעה עליהם.

הפופולריים