בנט על דברי סמוטריץ': "להגיד שמישהו לא ייכנס לבית הכנסת? על זה חרבה המדינה היהודית"

בנט עונה לסמוטריץ': על זה חרבה המדינה היהודית

ראש הממשלה ושרת הפנים הגיבו למתקפה של יו"ר הציונות הדתית בכאן רשת ב • התוכנית של האופוזיציה למנוע מבנט וימינה להפריש את סילמן: חברת הכנסת לא תצביע בהצעות אי אמון בממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ' ונפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סערת סמוטריץ' והגירוש מבתי כנסת: בימינה מגיבים הבוקר (רביעי) לדברי יו"ר הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ' אתמול לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב, ולפיהם "מי ששותף לממשלה הזאת לא צריך להכניס אותו לבית כנסת". ראש הממשלה, נפתלי בנט, אמר כי "על זה חרבה המדינה היהודית לפני אלפיים שנה".

בנאום בכינוס של משרד הפנים אמר ראש הממשלה: "הקמנו ממשלה עם אנשים עם דעות מאוד שונות משלנו. אבל גם אנשים עם דעות שונות אוהבים את מדינת ישראל ואת הארץ הזו. אין לי מונופול על אהבת ישראל כמו שלצד השני אין מונופול על השלום. מה זה הדבר הזה להגיד שהוא לא ייכנס לבית הכנסת שלי? כמו שפוליטיקאי מסוים קורא לעשות. על זה חרבה המדינה היהודית לפני אלפיים שנה. ולכן חרב הבית והיינו אלפיים שנה בגלות. בגלל הצדק. בגלל הצדק שכחנו שיש לנו עם טוב ואוהב. לכן אני קורא לכולם בואו נתאחד מול האויב שבחוץ. האויב לא בפנים".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ סמוטריץ'

חברת מפלגתו, שרת הפנים, איילת שקד, כתבה בפוסט בעמוד הפייסבוק שלה כי עד אתמול נשגב מבינתה מהי הקרקע שעליה התרחש סיפור קמצא ובר קמצא ערב חורבן הבית: "כאישה שאינה דתיה אני נוהגת ללכת לבית הכנסת שאליו הלכתי גם בילדותי עם אבי, בחגים ובהזדמנויות נוספות. תמיד הרגשתי שאני מתקבלת שם במאור פנים. שלכל יהודי יש את המקום לבוא ולהתפלל. בצלאל שכנראה שכח את דברי חז"ל על כך שכל המלבין פני חברו ברבים כאילו שפך דמים, חושב שעל המתפללים לגרש אותי מבית הכנסת. עד אתמול נשגב מבינתי מהי הקרקע שעליה התרחש סיפור קמצא ובר קמצא ערב חורבן הבית. בצלאל לא יגרום לי לוותר על בית הכנסת וגם בחג הזה, בעזרת ה׳, אגיע להתפלל", כתבה השרה.

יו״ר הציונות הדתית, ח״כ בצלאל סמוטריץ׳, הגיב למתקפות על דבריו: "כולם מוזמנים, כמובן, לבתי הכנסת, אבל מדהים לראות את מי שחברו לאויבי ישראל כדי לנצח בוויכוח פנימי בין אחים בעם היהודי, מחרימים חצי מהעם, בזים לו בכינויי גנאי כמו "ביביסטים" ו"סמוטריצ'ים", מדברים על אחדות ואז מתקרבנים ובוכים כשהם לא מתקבלים בתשואות בקרב הציבור שלו הם שיקרו והפנו עורף".

כך תמנע האופוזיציה מבנט להפריש את סילמן

אחרי ההכרזה על בחינת הליך להכרזה על ח"כ עמיחי שיקלי כפורש מימינה, באופוזיציה מבקשים למנוע מראש הממשלה, נפתלי בנט, ומסיעת ימינה להכריז גם על ח"כ עידית סילמן כעל פורשת. באופוזיציה מתכוונים לאשר לסילמן שלא להצביע בהצעות אי האמון שיעלו בכנסת מדי שבוע, זאת כדי למנוע ממנה לנקוט צעד פעיל בהצבעת אי אמון בממשלה.

באופוזיציה מעריכים כי הצעות אי האמון הן בעיקרן סימליות, ולכן הצבעתה של סילמן אינה קריטית בהקשר הזה. מצד שני, מעריכים באופוזיציה, הצבעת אי אמון תשמש תחמושת מבחינת סיעת ימינה, אם זו תבקש להכריז על סילמן כפורשת, במסגרת ההוכחות שצריך להציג כשרוצים להכריז על ח"כ כפורש.

המורדים של הכנסת | עוד יום

באשר להצעות חוק שנויות במחלוקת, הנחת העבודה של האופוזיציה היא שבקואליציה גם ככה לא יביאו הצעות חוק להצבעה כשאין להם רוב מובטח. כך גם אמר ראש הממשלה בנט בראיונות שהעניק השבוע. לכן, גם כאן, ח"כ סילמן לא תידרש כמעט להצביע נגד הקואליציה. 

הפופולריים