מלך ירדן הציע להרצוג: הקמת מאגר מזון משותף

מלך ירדן הציע להרצוג: הקמת מאגר מזון משותף

פרסום ראשון | מלך ירדן העלה את היוזמה התקדימית לשיתוף פעולה אזורי בנושא של ביטחון תזונתי על רקע המלחמה באוקראינה. היוזמה עוסקת בהקמת מאגר רזרבות משותף של מוצרי מזון וחיטה, שכל מדינה - ובהן ישראל, ירדן, מצרים וגם הפלסטינים - שנמצאת במצוקה תוכל להיעזר בו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת עבדאללה והרצוג
צילום: פגישת עבדאללה והרצוג

ברקע המלחמה באוקראינה והשלכותיה הכלכליות: מלך ירדן, עבדאללה השני, הציע לנשיא יצחק הרצוג בפגישתם ברבת עמון להקים מאגר רזרבות משותף של חיטה ומוצרי מזון. כך פורסם לראשונה היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בעת ביקורו של הנשיא הרצוג ברבת עמון, לפני כשבועיים, מלך ירדן העלה בפניו יוזמה תקדימית לשיתוף פעולה אזורי בנושא הביטחון תזונתי. נושא שמטריד את המלך וכן מנהיגים אחרים באזור בימים אלה.

היוזמה, שנמצאת בראשיתה, עוסקת בהקמת מאגר רזרבות משותף של מוצרי מזון וחיטה, שכל מדינה שנמצאת במצוקה תוכל להיעזר בו. בין המדינות שהוזכרו כמי שיקחו חלק במיזם - ישראל, ירדן, מצרים וגם הפלסטינים. הרקע ליוזמה הן ההשלכות הכלכליות של המלחמה הרוסית באוקראינה, שפוגעת באספקת המזון והחיטה למדינות רבות, ובהן לא מעט מדינות ערביות שנסמכות במידה רבה על הייבוא מרוסיה ומאוקראינה.

כאמור, מדובר ביוזמה ראשונית שהיתכנותה טרם ברורה וגם הדרך ליישמה. גורמים ערביים באזור, המעורים בנושא, אמרו לכאן חדשות כי מדובר בשיתוף פעולה חשוב מאוד למלך ירדן ולכן הוא גם העלה את הנושא בפגישה עם הרצוג. מבית הנשיא נמסר בתגובה על הפרסום כי אין בכוונתם להתייחס לתכנים שעולים בפגישות סגורות.

עוד במהלך הביקור, גינה מלך ירדן את אירועי הטרור האחרונים והשתתף בצער המשפחות. כמו כן, המלך גינה אלימות על שלל צורותיה ואת אובדן החיים של קורבנות חפים מפשע נוספים, "כל נפש חשובה", אמר.

הפופולריים