פרסום ראשון: המדינה מקדמת - יותר אזרחים יוכלו לקבל רישיון נשק

המדינה מקדמת - יותר אזרחים יוכלו לשאת נשק

על רקע גל הטרור, רה"מ בנט הורה לבחון איך ניתן להגדיל את מספר האזרחים החמושים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מטווח, נשק
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בצל גל הטרור, המדינה בוחנת את הרחבת האפשרות לקבלת רישיון לנשק, כך פורסם לראשונה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. במהלך הדיונים הביטחוניים שנערכו בימים האחרונים, ביקש ראש הממשלה נפתלי בנט מהמשרד לביטחון הפנים לבחון כיצד ניתן להגדיל את מספר האזרחים החמושים, ואחת ההצעות שנבחנות כעת היא להקל בקריטריונים לקבלת רישיון. גורם המעורה בפרטים אמר לכאן חדשות כי נבחנות שורה של רעיונות בנושא, ואלו יוצגו לדרג המדיני בהמשך. בדיון שהתקיים בשבת האחרונה למשל, הציע בנט להעסיק או להשתמש במאבטחי בתי ספר גם בשעות הלילה.

לאחר הפיגוע בבני ברק אמר בכיר במשטרה בתדרוך לשרים כי נשקלת האפשרות להקל במתן הרשיונות לנשק. נטען כי הפרוצדורה להגשת בקשה יחסית פשוטה וגם הקריטריונים להגיש בקשה לנשק יחסית נרחב, מה שגורם לעומס של בקשות - ולכן נבחנת האפשרות להקל בירוקרטית על אנשים עם מיומנויות ורקע מתאים בהוצאת נשק וייתכן גם הכבדה מסויימת למי שאינו מיומן. על פי אותו בכיר כרגע יש בישראל 150,000 אזרחים עם רשיונות לנשק.

לפני כשבועיים אמר ראש הממשלה בנט בהצהרה מצולמת כי על אזרחים חמושים לשאת כעת את נשקם כדי לסכל פיגועים. "מה מצופה מכם, מאזרחי ישראל? ערנות ואחריות. לפקוח עין. מי שיש לו רישיון לנשק, זה הזמן לשאת את הנשק", אמר בנט. יממה לאחר מכן אמר כי אזרחים, שוטרים וחיילים אשר נושאים נשק ברישיון, הם אלה שלאורך השנים הצליחו לעצור פיגועים במהירות. "בוודאי, שב"כ, צה"ל והמשטרה מצליחים לסכל המון פעולות טרור מראש, אך לא תמיד. לכן, האחריות של אזרחים היא חשובה מאוד" ציין ראש הממשלה.

הפופולריים