איימן עודה בריאיון: "קורא לדרוזים לפרוש מהשירות הצבאי"

איימן עודה בריאיון: קורא לדרוזים לפרוש מצה"ל

יו"ר הרשימה המשותפת הגיב לביקורת במכאן: "לא חוזר בי וגאה בעמדתי" • סגן שרת הכלכלה יאיר גולן הגיב לדבריו של ח"כ עודה שקרא נגד שירות ערביי ישראל בצה"ל: "טעות חמורה, הוא פועל נגד האינטרס של אזרחי ישראל הערבים" • השרה שקד: "אין לו מקום בכנסת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: דף הפייסבוק של איימן עודה

עדכון 12.04.22: המפכ"ל מגיב לעודה: "לא אתן שיכפישו את השוטרים הערבים, אחינו לנשק" 

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר היום (שני) בריאיון בערבית לערוץ מכאן: "לא חוזר בי מהדברים שלי ואני גאה בעמדתי". חבר הכנסת עודה הגיב לביקורת הקשה על דבריו בסרטון שפרסם אתמול,  בו קרא לערביי ישראל להפסיק את שירותם בכוחות הביטחון, והוסיף כי דיבר "על תלונות של תושבי מזרח ירושלים, שמתלוננים על פגיעה שנעשית כלפיהם בידי שוטרים שהם בשר מבשרנו". עוד אמר כי "יש לנו עמדה נגד שירות חובה", וחזר על קריאתו לדרוזים "שהם חלק מאיתנו, לפרוש מהשירות הצבאי - זוהי עמדה היסטורית שלנו שלא השתנתה מאז הקמת מדינת ישראל".


גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו היום לכאן חדשות כי יש מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד ח״כ איימן עודה. הגורמים ציינו כי הדבר אפשרי נוכח תוכן הדברים שהשמיע עודה, המיקום שבו דיבר - שער שכם, והעיתוי - גל הטרור.

סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן, הגיב הבוקר לדבריו של יו"ר הרשימה המשותפת בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב אמר גולן כי "טעות חמורה, הוא פועל נגד האינטרס של אזרחי ישראל הערבים". לדבריו, האמירה מקוממת, במיוחד על רקע האירועים האחרונים. שרת הפנים איילת שקד הגיבה גם היא לדברים וצייצה: "עודה מסית נגד מדינת ישראל ומוסדותיה. איתו לא עושים שום הסכמים. מקומו מחוץ לכנסת ישראל".

האזינו לריאיון עם יאיר גולן

סגן השר לביטחון הפנים, יואב סגלוביץ', אמר לכאן חדשות בתגובה לדבריו איימן עודה: "זוהי אמירה חמורה, בלתי רגילה, על גבול העבירה הפלילית. דיברתי עם איימן עודה לא פעם ולא פעמיים על העניין הזה, ולראות אותו עומד בשער שכם ואומר את מה שאמר, על שוטרי משטרת ישראל ששומרים על כולנו כל הזמן, זה אחד הדברים היותר קשים ומאכזבים שראיתי, הדבר הנכון לעשות, להתייצב מול מצלמה ולבקש סליחה". 

גם השר לביטחון הפנים, עמר בר לב, תקף את עודה ומסר: "אמירה מקוממת, מסוכנת וחסרת אחריות. השירות של ערביי וערביות ישראל במשטרה הוא סמל לדו-קיום ולהשתלבות. אמיר חורי הוא גיבור ישראלי. אמיר הוא סמל לדו-קיום ולהשתלבות. שוטרים ושוטרות מהחברה הערבית הם חלק חשוב מהמשטרה במאבקה בפשיעה ובטרור, ומגמה זו תוסיף להתעצם". 

בעקבות דבר של עודה מנסה ח"כ שלמה קרעי להחתים 70 ח"כים להפעלת חוק ההדחה נגד יו"ר הרשימה המשותפת. בעבר, כשנעשו ניסיונות דומים כלפי ח"כ לשעבר חנין זועבי, לא גויס מספר החתימות הנדרש כדי להתחיל בהליך הדחה חבר כנסת.

עודה פנה אתמול בסרטון שצילם בשער שכם לערבים אזרחי ישראל המשרתים בכוחות הביטחון, "כוחות הכיבוש" כלשונו, וקרא להם להשליך את הנשק "בפנים של הצבא", ולהפסיק את השירות לצד ישראל.

עודה אמר כי קיבל פניות מתושבים במזרח ירושלים שהתלוננו כי ערבים, המשרתים בכוחות הביטחון של ישראל, פוגעים בהם. "בושה שצעירים מעמנו מסכימים להיות חלק מהכוחות הללו", אמר עודה והוסיף "מקומנו הטבעי הוא להיות חלק מהמערכה הצודקת לסיום הכיבוש". מפלגת ימינה יצאה בהודעה אחרי הסרטון של עודה: ‏"המשותפת לא תהיה חלק מהקואליציה או מהממשלה".

הפופולריים