השרה שקד בשיחות סגורות: "אין לי שום כוונה להוביל את המדינה לעוד מערכת בחירות"

שקד בשיחות סגורות: לא מתכוונת להוביל לבחירות

בהתבטאות ראשונה הבהירה השרה בשיחות עם ח"כים כי היא אינה מתכוונת לפרוש • לדברי גורמים ששוחחו עם שקד, גם אביר קארה וניר אורבך נמצאים כרגע בעמדה דומה לשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד, 13.06.21
צילום: צילום: יונתן זינדל פלאש 90

שרת הפנים איילת שקד הבהירה בשיחות שקיימה כי אין לה כוונה ללכת בעקבותיה של ח"כ עידית סילמן ולפרוש מהקואליציה. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בשיחות עם חברי כנסת אמרה שקד: "אין לי שום כוונה להוביל את המדינה לעוד מערכת בחירות". בכך היא מבהירה שבליכוד לא יכולים לבנות עליה כפורשת הבאה. 

לדברי גורמים ששוחחו עם שקד, גם אביר קארה וניר אורבך נמצאים כרגע בעמדה דומה לשלה. אלא שבניגוד לאורבך ולקארה, שקד כלל לא מנהלת קשר עם אנשי הליכוד.

אתמול נפגש ראש הממשלה נפתלי בנט עם סגן השר אביר קארה, שגם קיים מגעים עם הליכוד בשבוע שעבר. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי קארה מנסה למנוע את ההחלטה להפריש את ח"כ עמיחי שיקלי מימינה. סגן השר אמר למקורביו: "אני אהיה הנפגע המרכזי אם שיקלי יופרש מהמפלגה". אם קארה יצטרף כעת לשיקלי וסילמן הם יהיו שליש סיעה ופרישתם תזכה אותם בכל ההטבות הנלוות.

בתוך כך, אחרי ניסיונות השכנוע, ח"כ סילמן הודיעה כי אין בכוונתה לחזור בה מהפרישה מהקואליציה: "ההחלטה על סיום דרכי בקואליציה הנוכחית היא ערכית ולכן היא סופית. אני קוראת לחברי בקואליציה ובסיעה להביא לידי ביטוי את עמדת רוב הציבור בישראל ולהקים ממשלה ציונית ולאומית בכנסת הנוכחית".

הפופולריים