ח"כ עודה לשוטרים ערבים: "השליכו את הנשק בפנים של הצבא"

ח"כ עודה לשוטרים ערבים: "השליכו את הנשק"

יו"ר הרשימה המשותפת פרסם סרטון משער שכם ובו טען ששוטרים ערבים פוגעים באנשי מזרח ירושלים: "בושה שצעירים מעמנו מסכימים להיות חלק מהכוחות הללו" • בעקבות הדברים, המשטרה פנתה לפרקליטות בבקשה לבחון אם מדובר בהסתה נגד השוטרים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: דף הפייסבוק של איימן עודה

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה פנה היום (ראשון) בסרטון שצילם בשער שכם לערבים אזרחי ישראל המשרתים בכוחות הביטחון, "כוחות הכיבוש" כלשונו, וקרא להם להשליך את הנשק "בפנים של הצבא", ולהפסיק את השירות לצד ישראל.

עודה אמר כי קיבל פניות מתושבים במזרח ירושלים שהתלוננו כי ערבים, המשרתים בכוחות הבטחון של ישראל, פוגעים בהם. "בושה שצעירים מעמנו מסכימים להיות חלק מהכוחות הללו", אמר עודה והוסיף "מקומנו הטבעי הוא להיות חלק מהמערכה הצודקת לסיום הכיבוש". מפלגת ימינה יצאה בהודעה אחרי הסרטון של עודה: ‏"המשותפת לא תהיה חלק מהקואליציה או מהממשלה". 

סגן שרת הכלכלה, יאיר גולן, אמר בריאיון לאריה גולן בתוכינת הבוקר הזה בכאן רשת ב כי אמירתו של עודה, היא "טעות חמורה, וכי הוא פוגע באינטרס של אזרחי ישראל הערבים". לדבריו, האמירה מקוממת, במיוחד על רקע האירועים האחרונים. 

האזינו לריאיון עם יאיר גולן

שרת הפנים איילת שקד צייצה בטוויטר: "עודה מסית נגד מדינת ישראל ומוסדותיה. איתו לא עושים הסכמים. מקומו מחוץ לכנסת ישראל". 

ח"כ ישראל כ"ץ הגיב לדברים בציוץ בטוויטר: "קריאתו של איימן עודה לשוטרים מוסלמים להשליך את הנשק, בזמן שישראל נמצאת בעיצומו של מאבק מול טרור פנימי וחיצוני, היא הסתה חמורה שעלולה להוביל לאלימות כנגד השוטרים ולפגיעה בבטחון המדינה. מקומו של עודה אינו בכנסת, אלא בבית הסוהר". 

ח"כ קטי שטרית מהליכוד כתבה: "צפיתי עכשיו בסרטון של איימן עודה והאמת היא שלא הופתעתי. אילו רק נקשיב כל פעם למה שהם אומרים בערבית ולא בעברית נבין עד כמה האנשים האלה צריכים להיות חברי פרלמנט ברמאללה או בסוריה". 

 

הפופולריים