שקד סירבה להתחייב לבנט, הדרישות של אורבך ייענו?

שקד סירבה להתחייב לבנט, דרישות אורבך ייענו?

גנץ הביע נכונות לקדם את הדרישות של אורבך, אך הביע חשש שאין אפשרות לעשות זאת באופן מיידי • שרת הפנים שוחחה עם סילמן, אך לא ניסתה לשכנע אותה לחזור לימינה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט ושקד בחריש
צילום: בנט ושקד בחריש

ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח על הדרישות של חבר הכנסת ניר אורבך עם שר הביטחון בני גנץ. בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11 פורסם הערב (שישי) כי השר הביע נכונות לקדם את הדרישות, בהן חיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל וכינוס מועצת התכנון של הבנייה ביהודה ושומרון, אך ציין כי לא ניתן לעשות זאת באופן מיידי משיקולי ביטחון והצורך בעבודת מטה. בסביבת אורבך הבהירו כי הם מצפים מבנט לפתור את החסמים במהירות.

בתוך כך, שרת הפנים איילת שקד אמנם שוחחה עם חברת הכנסת עידית סילמן, שפרשה ביום רביעי מימינה ומהקואליציה, אך לא ניסתה לשכנע אותה להתחרט ולחזור לקואליציה. בנוסף, היא מסרבת להתחייב לבנט. בסביבת שקד אמרו שטרם קיבלה החלטה. בנט בינתיים טרם שוחח עם סילמן.

בנט – ההתרסקות? | האזינו לעוד יום

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בכירים בימינה אמרו שאם סילמן תפעל נגד הקואליציה בכנסת - היא תופרש מיד מהמפלגה. הבכירים הוסיפו שסילמן לא תקבל את הפריווילגיה שקיבל חבר הכנסת עמיחי שיקלי, שהוכרז רק היום פורש. 

חבר הכנסת אורבך הוא לא היחיד שמציב דרישות להישארותו בממשלה - גם שקד, קארה ואורבך מתואמים ביניהם בדרישות מהקואליציה בתמורה להישארותם, וסיכמו לעדכן אלה את אלה. כחלק מהמחויבות הזו, קארה עודכן מראש על ההחלטה להכריז על שיקלי פורש – החלטה לה התנגד. קארה הוסיף דרישות משלו, ובהן: הפרטה מהירה של הדואר, העברת הרפורמה בתמרוקים, זירוז העברת המענקים לעצמאיים באומיקרון ורשת הביטחון לעצמאיים.

הפופולריים