ליברמן יביא לאישור הממשלה: קיצוץ רוחבי לטובת מימון גל העלייה

ליברמן מציע: קיצוץ רוחבי לטובת קליטת העלייה

עלות המהלך עומדת על כחצי מיליארד שקלים - שהם כ-1% מתקציב משרדי הממשלה • הקיצוץ אמור להספיק לקליטת 25 אלף עולים • שר החוץ לפיד התנגד, אבל הסיר את התנגדותו כשסוכם כי ישראל תממן את פעילות בית חולים השדה באוקראינה לחודש נוסף
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פליטים מאוקראינה נוחתים בישראל, 06.03.22
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שר האוצר ליברמן צפוי להביא ביום ראשון לאישור הממשלה קיצוץ רוחבי בתקציב כל משרדי הממשלה לטובת מימון גל העלייה מאוקראינה ורוסיה, כך פורסם אתמול (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. מדובר בקיצוץ של כחצי מיליארד שקלים, שמהווים כ-1% מתקציב המשרדים, ואמור להספיק לקליטת 25 אלף עולים.

לפי הצעתו של ליברמן, הוא יבוצע כבר בשנה הנוכחית. שר החוץ יאיר לפיד התנגד למהלך, אבל הסיר את התנגדותו - לאחר שסוכם שישראל תממן לחודש נוסף את פעילות בית חולים השדה באוקראינה, שהייתה אמורה להסתיים בעוד כשבוע.

באמצע חודש מארס, ובעקבות ביקורת, שרת הפנים איילת שקד הודיעה על הרחבת מתווה כניסת הפליטים מאוקראינה. לפי המתווה המורחב, אוקראינים עם קרובי משפחה בישראל יוכלו להיכנס ללא מכסות. העלייה למטוס לארץ מותנית בהצגת אישור ממשרד החוץ, אותו ניתן לקבל על ידי הגשת טופס מקוון באתר המשרד. עוד נקבע כי המכסה של 5,000 אזרחים מאוקראינה אינה כוללת זכאי שבות וקרובי משפחה של אזרחים ישראלים. עד כה הגיעו לישראל כ-11 אלף עולים מאוקראינה ורוסיה. 

הסכנות שמעבר לגבול | האזינו לעוד יום

הפופולריים