בכירים בימינה: אם סילמן תפעל נגד הקואליציה - היא תופרש מייד

בכירים בימינה: סילמן תופרש מייד אם תפעל נגדנו
שקד, אורבך וקארה סיכמו לתאם ביניהם את הדרישות להישארותם בקואליציה, קארה הוסיף תנאים משלו • הדילמה של המשותפת | בכירים במפלגה לכאן חדשות: "אם נלך לבחירות - אחוזי ההצבעה בחברה הערבית יהיו נמוכים" • בימינה זועמים על היועצת הבכירה של בנט, שנמצאת בסדרת פגישות בארה"ב: "לוקחת אותו שמאלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סיעת ימינה, שקד, סילמן, מליאה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכירים בימינה אומרים לכאן חדשות: אם חברת הכנסת עידית סילמן תפעל נגד הקואליציה בכנסת - היא תופרש מיד מהמפלגה - כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הבכירים מוסיפים שסילמן לא תקבל את הפריוווילגיה שקיבל חבר הכנסת עמיחי שיקלי, שהוכרז רק היום פורש. 

ביממה האחרונה ראש הממשלה נפתלי בנט עסוק בהגשת זימון לוועדת הכנסת, כדי לקבוע דיון בפרישה של שיקלי. הדבר נועד למנוע מהאופוזיציה להגיש בקשה לקיים דיון על פיצול של סיעת ימינה עוד קודם. ברגע שהדיון עוסק קודם כל בשאלת שיקלי, בנט מרוויח זמן וגם עשוי לסנדל דיון באפשרות של פיצול הסיעה.

מוקדם יותר היום פורסם על האולטימטום שהציב חבר הכנסת ניר אורבך מימינה לבנט: חיבור ההתיישבות הצעירה לחשמל, ביטול מתווה המעונות וכינוס מועצת התכנון העליונה. הערב פורסם שהצבת התנאים תואמה וסוכמה אתמול בישיבה הלילית של איילת שקד ואביר קארה. יו"ר ימינה עודכן וידע על הישיבה הזו.

קואליציית בנט-לפיד - ההתרסקות? | האזינו לעוד יום

חבר הכנסת אורבך הוא לא היחיד שמציב דרישות להישארות בממשלה. שקד, קארה ואורבך מתואמים ביניהם בדרישות מהקואליציה בתמורה להשארותם, וסיכמו לעדכן אלה את אלה. כחלק מהמחויבות הזו, קארה עודכן מראש על ההחלטה להכריז על שיקלי פורש – החלטה שלה התנגד. קארה הוסיף דרישות משלו, ובהן: הפרטה מהירה של הדואר, העברת הרפורמה בתמרוקים, זירוז העברת המענקים לעצמאיים באומיקרון ורשת הביטחון לעצמאיים.

בד בבד, ברשימה המשותפת נמשכים חילוקי הדעות סביב השאלה אם לתמוך בהצעה לפיזור הכנסת. בכירים במפלגה אמרו היום לכאן חדשות: "אם נלך לבחירות אחוזי ההצבעה בחברה הערבית יהיו נמוכים". 

בימים אלו לשכת ראש הממשלה עוסקת גם בניסיונות להשפיע על הסכם הגרעין המתגבש. היועצת הבכירה של בנט, שמרית מאיר, נשלחה לסדרת פגישות בארצות הברית. מאיר מתעסקת בעניינים מדיניים, אך היא מעורבת מאוד בעניינים הפוליטיים. בזמן שהיא שוהה בוושינגטון, חברי כנסת בימינה מותחים ביקורת חריפה נגדה וטוענים שמאיר, בהילה המדינית שהיא מלבישה על בנט, גורמת לו ללכת שמאלה, ולהוביל לשורה של מהלכים כמו פרישת סילמן, שגורמים נזק בלתי הפיך למפלגה. 

הפופולריים