סקר כאן חדשות: הליכוד מזנקת ל-35 מנדטים, למי יש ממשלה?

הליכוד מזנקת ל-35 מנדטים, למי יש ממשלה?
אחרי פרישת יו"ר הקואליציה סילמן - התמיכה במפלגות הקואליציה יורדת ל-56 מנדטים • יש עתיד בראשות לפיד מתחזקת ל-19 מנדטים • 43% מהנשאלים תומכים במהלך של סילמן, עם פער משמעותי לפי השתייכות פוליטית - מצביעי הימין תומכים ב-61% לעומת 15% תמיכה בקרב הנשאלים מצביעי השמאל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סילמן, בנט ונתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ישראל בדרך לעוד בחירות? לאחר פרישת יו"ר הקואליציה עידית סילמן, שטלטלה את הממשלה - סקר כאן חדשות שפורסם היום (רביעי) בחדשות הערב מצביע על זינוק של מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו ל-35 מנדטים, בהשוואה לבחירות במארס 2021 – אז קיבלה המפלגה 30 מנדטים. מנגד, מפלגות הקואליציה יורדות ל-56 מנדטים ביחד.

יש עתיד בראשות יאיר לפיד מתחזקת מעט מבחירות מארס 2021 - מ-17 מנדטים ל-19. ימינה בראשות נפתלי בנט יורדת מ-7 מנדטים ל-6. כחול לבן של בני גנץ שומרת על 8 מנדטים, מרצ בראשות ניצן הורוביץ יורדת מ-6 מנדטים ל-5 מנדטים, וכך גם תקווה חדשה של גדעון סער.

מפלגת העבודה בראשות מרב מיכאלי איבדה שני מנדטים ונשארה עם 5. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן נחלשת ב-3 מנדטים ומשיגה בסקר הנוכחי ארבעה בלבד.

עוד לפי הסקר, הציונות הדתית בראשות בצלאל סמוטריץ' מתחזקת מ-6 מנדטים ל-8. מפלגת ש"ס, על אף פרישתו של היו"ר אריה דרעי לאחר הסדר הטיעון, שומרת על יציבות יחסית עם 8 מנדטים וכך גם יהדות התורה עם 7 מנדטים. הרשימה המשותפת נשארת עם 6 מנדטים וכך גם רע"ם של מנסור עבאס, עם 4 מנדטים.

לשאלה האם ידעת על החלטת עידית סילמן לפרוש מהקואליציה בשל פסיקת בג"ץ על איסור להכניס חמץ לבתי החולים בחג הפסח, השיבו 79% מהנשאלים שכן.

לשאלת ההמשך האם אתה תומך בהחלטה של יו"ר הקואליציה לפרוש ענו 38% מהנשאלים כי הם תומכים בכך. 43% מכלל הנשאלים הביעו התנגדות למהלך, 19% ללא דעה. בקרב מצביעי הימין, 61% נשאלים תמכו בפרישת סילמן מהממשלה, ובקרב מצביעי השמאל תמכו 15% נשאלים בלבד.

הסקר נערך על ידי חברת קנטר היום (רביעי - 06.04.22), לפי מדגם אינטרנטי של 550 גברים ונשים בגילי 18 ומעלה, כולל המגזר הערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הינו 3,457 איש וטעות הדגימה המירבית הינה 4.4%.

הפופולריים