שגריר ארה"ב בישראל: התשלומים ברשות הפלסטינית למשפחות המחבלים צריכים להיפסק

ניידס: תשלום למשפחות מחבלים ברשות צריך להיפסק

טום ניידס בריאיון מקיף לראשונה מאז נכנס לתפקיד אמר: "ישראל לא מאפשרת לטרוריסטים לתפוס פיקוד" • בנוגע להסכם הגרעין טען כי "נעבוד יחד כדי לוודא שלאיראנים לא יהיו נשק גרעיני" • השגריר הוסיף: "צריכה להיות לנו תוכנית פטור מוויזה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טום ניידס בריאיון לחדשות הערב
צילום:

שגריר ארצות הברית בישראל תום ניידס אמר היום (חמישי) לכאן חדשות כי תשלומי הרשות הפלסטינית למשפחות המחבלים חייבים להיפסק. בריאיון לגילי כהן אמר ניידס כי הטרור לא יוכל לנצח את ישראל, והוסיף: "הרג של אנשים ואלימות בכלל לא יובילו לתוצאה חיובית".


"טרוריסטים לא יכולים לנצח. זה המסר שהנשיא מעביר לראש הממשלה. בדגש על כך שהחיבור שלנו בין המדינות בלתי ניתן לערעור ובלתי ניתן לעצירה", אמר ניידס. "הרג של אנשים ואלימות בכלל, לעולם לא יובילו לתוצאה חיובית. ראיתי שבאירוע בבני ברק אתמול שוטר ערבי רץ לזירה כדי לעזור. זאת המהות של ישראל, היא לא מאפשרת לטרוריסטים לתפוס פיקוד. היא כור היתוך, מדינה שהיא של כולם. אסור לנו לשכוח את זה, אבל האלימות חייבת להיפסק".

ניידס הגיב על אמירתו של שר החוץ האמריקני בלינקן בנוגע לאלימות מתנחלים ואמר: "טרור הוא טרור. כשמדובר בחיי אדם – אין השוואות. בעניין אלימות מתנחלים, כולם מסכימים. אבל אלה שני דברים נפרדים. ואני מבהיר ליבנו כואב עם ישראל".

על פתיחת הקונסוליה האמריקנית בירושלים למרות ההתנגדות הישראלית: "הממשל רוצה לפתוח את הקונסוליה ואנחנו עושים מאמצים לכך". בתשובה לשאלה האם זה יהיה בזמן הקרוב השיב – "כמובן"

בנוגע להסכם הגרעין המתגבש בין איראן למעצמות אמר ניידס: "עם ההסכם ובלעדיו, הקשר בין ארצות הברית וישראל לא ניתן לשבירה. נעבוד יחד עם ישראל בלי קשר להסכם כדי לוודא שלאיראנים לא יהיו נשק גרעיני". גם ניידס, כמו שר החוץ בלינקן, סרב להגדיר את משמרות המהפכה כארגון טרור, אך אמר כי איראן היא "מדינה תומכת טרור'".

על תוכנית הפטור מוויזה טען ניידס: "אני עובד על זה כל יום. אני אעשה כל שביכולתי כדי לבצע זאת. צריכה להיות לנו תכנית פטור מוויזה. שאנשים יוכלו לנסוע לארצות הברית מבלי לעמוד בתור בשביל ויזות, זה מה שחברים עושים".

הפופולריים