ליברמן נעדר מישיבת הקבינט: משתתף בפתיחה החגיגית של ועידת הג'רוזלם פוסט בלונדון

במקום ישיבת קבינט: ליברמן באירוע גאלה בלונדון

למרות שלשר האוצר מושב בקבינט על פי חוק, ושניתנה לו אפשרות להתחבר לישיבה מהשגרירות בלונדון, בחר ליברמן לוותר על הקבינט למען אירוע גאלה של העיתון הישראלי. ליברמן סרב להגיב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: להב חרקוב

הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס הערב כדי לדון בגל הטרור שכבר גבה את חייהם של 11 בני אדם. אולם מתוך 12 שרים בקבינט, שלושה נמצאים מחוץ לישראל. בעוד השר מתן כהנא והשרה איילת שקד הגיעו לנציגויות ישראליות כדי להתחבר לישיבה, בחר שר האוצר להיעדר - על מנת להשתתף בפתיחה החגיגית של כנס הג'רוזלם פוסט בלונדון. ליברמן סרב להגיב. 

ליברמן נעדר מישיבת הקבינט - "משתתף בפתיחה החגיגית של ועידת הג'רוזלם פוסט בלונדון"#חדשותהערב @shemeshmicha pic.twitter.com/EdTjPuYrD8

שר האוצר, ביחד עם שר החוץ, שר הביטחון, שר המשפטים והשר לביטחון הפנים, הוא מהשרים שממונים על פי חוק לקבינט. בימי מגיפת הקורונה, נעדר ליברמן גם מהדיונים של קבינט הקורונה, וטען שהשר במשרד האוצר חמד עמר מייצג אותו בדיונים.

ראש הממשלה נפתלי בנט גם כן משתתף בדיון באמצעות היוועדות וידאו מאובטחת, בשל הידבקותו בנגיף הקורונה. "מי שיש לו רישיון לנשק, זה הזמן לשאת את הנשק", אמר בנט בפתח הדיון. "זה לא גל הטרור הראשון שלנו ולא השני. אנחנו למודי מאבק. החברה הישראלית, כשהיא במבחן, יודעת להתעשת, להתקשח ולהתגייס". 

במערכת הביטחון ממליצים שלא לבטל את ההקלות שתוכננו לפלסטינים במהלך חודש רמדאן. בישיבת הקבינט אמרו גורמי ביטחון כי כל שינוי שייעשה בהקלות שכבר הוחלט עליהן ופורסמו - עלול לגרום להסלמה נוספת. אפשר שהיתרי כניסה למטרות כמו טיולים בישראל יבוטלו או יצומצמו.

ח״כ משה ארבל הגיב: "שר האוצר ליברמן שבר הערב שיא נוסף של אטימות. אחרי שבמשך כל משבר הקורונה סירב להשתתף בישיבות קבינט הקורונה גם הערב ברח מהקבינט הבטחוני ומאחריות לחיי אדם ובחר לבלות בלונדון כאשר קול דמי אחינו זועקים מן האדמה. אין מילים לתאר את הביזיון". 

הפופולריים