לקראת גל עלייה: יוגדל מספר דירות הדיור הציבורי שישופצו

לקראת גל עלייה: עוד דירות דיור ציבורי ישופצו

צוות השרים לקליטה הורה להוסיף 600 דירות משופצות לקליטת העולים ולהעניק סיוע של 4,000 שקלים בשכר דירה לזכאי חוק השבות • משלחת חברי כנסת תצא לגבול הונגריה-אוקראינה לבחון את מצב יהודי אוקראינה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיור ציבורי
צילום: צילום: הדס פארוש, פלאש 90

צוות השרים לענייני קליטה החליט אמש להגדיל ב-600 את מספר דירות הדיור הציבורי שישופצו כדי לשכן בהן את העולים מאוקראינה ורוסיה, כשלפי ההערכות בתוך שבוע ייחצה קו 10,000 העולים בעקבות המלחמה. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בדיון שנערך אמש בהשתתפות שרי האוצר, הבינוי, הקליטה והפנים הוחלט כי המדינה תסייע בשכר דירה לעולים זכאי חוק השבות בסכום של כ-4,000 שקלים למשק בית (הסכום הסופי ייסגר ביומיים הקרובים) והם לא יידרשו להציג חוזה שכירות כדי שיוכלו לשהות עם בני משפחה וחברים ככל שירצו בכך.

השרים עדיין חלוקים ביניהם בשאלה היכן יוצבו מבנים זמניים, ככל שיהיה בכך צורך, האם בכמה מתחמים מרכזיים או בפיזור כדי לאפשר לעולים להתערות טוב יותר בחברה הישראלית.

בד בבד, משלחת של חברי כנסת תצא מחר לגבול הונגריה-אוקראינה כדי לבחון מקרוב את מצבם של יהודי אוקראינה שנמלטים מהמדינה וכן את מצב הפליטים שנעקרו ממנה. המשלחת תכלול חמישה חברי כנסת מהקואליציה ומהאופוזיציה - יו"ר הקואליציה עידית סילמן וחברי הכנסת מירי רגב, יצחק פינדרוס, ולדימיר בליאק ויבגני סובה. מטרת המשלחת, בין השאר, היא לפקח על עבודת אנשי משרד החוץ והסוכנות היהודית בשטח וכן לבדוק את התנאים שלהם זוכים היהודים שממתינים לעלייה לישראל.

בהקשר אחר, הבוקר יוצאים צוותי המשלחת הישראלית הרפואית לאוקראינה, שתקים את בית חולים השדה הישראלי במערב המדינה. ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד ליוו את המשלחת בנמל התעופה בן גוריון.

הפופולריים