אלקין החליט: יחודשו נטיעות קק"ל בנגב

אלקין החליט: יחודשו נטיעות קק"ל בנגב
פעילות הייעור גררה התנגדות ומהומות מצד בדואים בט"ו בשבט האחרון, והופסקה לאחר חרם הצבעות של רע"ם. כעת, בגלל שהכנסת בפגרה - ברע"ם לא יוכלו להגיב במשבר פוליטי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קק"ל ט"ו בשבט נטע עצים יער
צילום: צילום: פלאש90

סערת הנטיעות בנגב צפויה לחזור בקרוב: שר הבינוי והשיכון זאב אלקין החליט שבקרוב יחזרו הנטיעות של קק"ל בנגב, כולל במקומות שסמוכים ליישובים לא חוקיים של הבדואים. כך פורסם בבוקר הזה (שני) בכאן רשת ב. 

 לפני חודשיים מאות תושבים בדואים התפרעו והגיבו באלימות בעקבות נטיעות שבוצעו על ידי הקרן הקיימת באזורים שונים בנגב שמוגדרים כאדמות מדינה. גם בסיעת רע"ם הגיבו לאותן נטיעות באופן חריג והחרימו את ההצבעות בכנסת באותם ימים.

נטיעות ומהומות בנגב | עוד יום

נושא הנטיעות עלה לאחרונה בשיחות בתוך סיעת תקווה חדשה וגם בשיחות בקרב גורמים נוספים בקואליציה ובשיחות הללו הוסכם שהצורה שבה הסתיימו הנטיעות בפעם הקודמת נתפסה לא טוב מבחינה ציבורית, כולל העובדה שבכמה מקומות נעקרו נטיעות על ידי פורעים בדואים.

בכירים בקואליציה טוענים שאחת הסיבות לבחירת העיתוי הנוכחי לחדש את הנטיעות קשורה בעובדה שהכנסת יצאה לפגרה של קרוב לחודשיים, מה שאומר שברע"ם לא יוכלו להגיב בהחרמת הצבעות בכנסת בתקופה הזו. וזה מגביר עוד יותר את הרצון לחדש את הנטיעות דווקא בתקופה הקרובה, בלי שהדבר יגרור שוב שיתוק של עבודת הקואליציה בכנסת.

מלשכתו של שר השיכון אלקין בחרו שלא להתייחס לדברים.

הפופולריים