בכיר בלשכת זלנסקי: "בנט מתווך הגון, נראה שהרוסים מוכנים לפשרות"

בכיר בלשכת זלנסקי: נראה שהרוסים מוכנים לפשרות

על מאמצי התיווך אמר הבכיר לכאן חדשות כי "היינו שמחים לעוד סנקציות ותמיכה מישראל - אבל אנחנו לא חיים באשליות ומבינים את הסיטואציה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנט, פוטין וזלנסקי
צילום: צילום: אי-פי, רויטרס

מלחמה באירופה | יותר משבועיים מאז תחילת הלחימה באוקראינה, בכיר בלשכת נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי אומר בריאיון לכאן חדשות כי "נראה שהרוסים מוכנים לפשרות". הבכיר התייחס בריאיון גם למאמצי התיווך מצד ישראל, ואמר כי ראש הממשלה נפתלי בנט הוא מתווך הגון: "הוא לוחץ על הרוסים שיבינו את המצב".

עוד אמר הבכיר כי אין לחץ מצדו של בנט שאוקראינה תקבל את האולטימטום של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין: "הוא גם יודע שזה לא יקרה", וכי זלנסקי הבהיר לבנט שאוקראינה תילחם: "הדרישות המקוריות של רוסיה בלתי אפשריות". הוא הוסיף כי "היינו שמחים לעוד סנקציות ותמיכה מישראל, אבל אנחנו לא חיים באשליות ומבינים את הסיטואציה".

תיווך כחול לבן | עוד יום

בנוגע לדיווחים על חטיפת ראשי ערים באוקראינה בידי הכוחות הרוסיים, אמר הבכיר: "ביקשנו מבנט שיעביר מסר לפוטין שישחק לפי הכללים, ולא יחטוף אזרחים".

אתמול עוזרו של זלנסקי דחה את הדיווחים לפיהם בנט דחף את האוקראינים לקבל את תנאיו של פוטין, ואמר כי ״הסכמה להן היא בלתי אפשרית״. בנוסף,  זלנסקי עצמו אמר אתמול שישראל יכולה להעניק לנו ערבויות ביטחוניות בשיחות עם פוטין וכי הוא מקווה להשפעה חיובית.

המלחמה באירופה והמזרח התיכון | עוד יום

הפופולריים