אוחנה: מתנגד להכנסת הפליטים, מי שנכנס לא ייצא

אוחנה: מתנגד להכנסת הפליטים, מי שנכנס לא ייצא
חבר הכנסת מהליכוד בוויכוח באולפן הכול פוליטי בכאן 11: כל ילד שמתחיל להגיד שלוש מילים בעברית, לך תגרש אותו עכשיו • על נאום זלנסקי בכנסת אמר אוחנה: לא יודע אם נגיע • השרה תמנו-שטה: "הערכת של המל"ל - תוך שלושה חודשים נעמוד על 50-30 אלף עולים חדשים" • השרה זנדברג: "לפתוח את השערים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פליטים מאוקראינה נוחתים בישראל, 06.03.22
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

מאז הפלישה הרוסית לאוקראינה, נמלטו מהמדינה כ-2.5 מיליון בני אדם, כמה אלפים הגיעו גם לישראל. במשך ימים ארוכים לא אושרה כניסתם של חלק מהם לישראל והם נתקעו בנמל התעופה בן גוריון - דבר שהביא לביקורת רבה.

חבר הכנסת אמיר אוחנה אמר בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 כי "אי אפשר לעשות השוואה למלחמת העולם השנייה. יש עיוות מוסרי אם חושבים שאנחנו מצילים את חייהם, הם באים אלינו כדי להתפרנס וכי ישראל היא מדינה נפלאה".

צפו בוויכוח בתוכנית הכול פוליטי 


בריאיון לסולימאן מסוודה ויערה שפירא הוסיף אוחנה כי "יודעים היטב שמי שנכנס לא ייצא – רואים את זה באפריקה – כל ילד שמתחיל להגיד שלוש מילים בעברית, לך תגרש אותו עכשיו. מי שבא לישראל בא כי הכלכלה הישראלית חזקה".

צפו בריאיון המלא עם חבר הכנסת אוחנה

בממשלה מתווכחים על מכסות האירוח של הפליטים

הממשלה צפויה לדון מחרתיים גם במכסות האירוח של פליטים שאינם זכאי חוק השבות. בחדשות השבת בכאן 11 דווח כי במרצ ובעבודה צפויים לדרוש את פתיחת השערים לפליטים ללא מכסות כלל, בעוד שימינה, בהובלת שרת הפנים איילת שקד, צפויה לדרוש להשאיר את המכסות על כנן. ההכרעה תהיה נתונה בידי כחול לבן, יש עתיד ותקווה חדשה שטרם גיבשו עמדה - וצפויות לדון בכך מחר.


בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 אמרה שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו-שטה כי היא מקווה שהמסה העיקרית של היהודים וזכאי חוק השבות יגיעו לישראל ולא למדינות אחרות. "הערכת מצב של המל"ל העלתה כי תוך שלושה חודשים נעמוד על 50-30 אלף עולים חדשים. זה מצריך היערכות", הוסיפה השרה תמנו-שטה.


שרת הגנת הסביבה תמר זנדברג אמרה בתוכנית בכאן 11 כי "מכסות זה דבר לא נכון להנהיג, בטח לא מכסות קמצניות. אי אפשר להישאר אדישים, ישראל צריכה לפתוח את שעריה לפליטים בצורה יותר רחבה ונדיבה".
הפופולריים