אוקראינה בתנאי ליו"ר הכנסת: זלנסקי ינאם - רק אם יותר ממחצית הח"כים יצפו

נשיא אוקראינה זלנסקי ינאם בזום בפני הכנסת
יו"ר הכנסת סיכם עם שגריר אוקראינה בישראל כי מועד לנאום ייקבע בימים הקרובים • יד ושם: קיבלנו בקשה מזלנסקי לנאום בפני פורום הארגון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
וולודימיר זלנסקי אוקראניה أوكرانيا
צילום: Reuters

יו"ר הכנסת מיקי לוי סיכם היום (חמישי) עם שגריר אוקראינה בישראל איבגן קורניצ'וק כי נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי ינאם בפני הכנסת בזום. השגריר הציב בפני יו"ר הכנסת תנאי - זלנסקי ינאם רק אם יותר ממחצית מחברי הכנסת יהיו נוכחים בזמן שידור הנאום - מיקי לוי השיב כי הוא יכול להתחייב רק בשם חברי סיעתו, ולומר שמרבית חברי הקואליציה יגיעו. ייתכן שהשניים ידונו בנושא שוב בעוד כמה ימים, כשייקבע המועד לנאום. 

השגריר חושש כי רבים מחברי הכנסת לא ינכחו עקב הפגרה. בלשכת יו"ר הכנסת סרבו לכנסם פיזית גם באולם אחר בין היתר מחשש שהח"כים לא יגיעו, ויווצר מצב מביך. בכנסת רוצים להעביר את נאום זלנסקי בשידור חי. טרם שסיכמו עם שגריר אוקראינה, בלשכת יו"ר הכנסת ביקשו אישור ממשרד החוץ לקיים את הנאום – ונענו בחיוב.

במהלך שיחתם הודה שגריר אוקראינה על ההבהרה שיצאה למידע שפורסם בתקשורת, לפיו יו"ר הכנסת סירב כביכול לאפשר לנשיא זלנסקי לנאום מרחוק. בסיום שיחתם חזר לוי והביע סולידריות עם העם האוקראיני וביקש לחזק את ידיו.

גם ביד ושם הודיעו היום כי קיבלו לידיהם בקשה של הנשיא זלנסקי לדבר מקייב בפני פורום של יד ושם.  יו"ר יד ושם, דני דיין, יפגש ביום ראשון עם שגריר אוקראינה בישראל, ויקבל פרטים נוספים אודות הבקשה.

הפופולריים