שר החוץ האוקראיני תוקף את ישראל: "יש המעדיפים להרוויח כסף ספוג בדם אוקראיני"

אוקראינה נגד ישראל: מעדיפה כסף עם דם אוקראיני

תגובת אל על: "מפעילים טיסות לרוסיה לבקשת הממשלה, נוסיף לחלץ ישראלים ויהודים מרוסיה" • שגריר אוקראינה: "ירושלים מקום אופציונלי למו"מ עם רוסיה. מה שקורה אצלנו דומה למלחמת יום הכיפורים" • רה"מ על קליטת הפליטים: "אסור שהבירוקרטיה הפנימית תציב מכשולים" • שרת הפנים על סוגיית הפליטים: נצטרך בימים הקרובים לגבש מדיניות מסודרת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
 לפיד ובלינקן
צילום: צילום: משרד החוץ

שר החוץ של אוקראינה מותח הערב (שני) ביקורת חריפה על ישראל ואומר כי חברת התעופה אל על מוכנה לקבל תשלומים ממערכת mir הרוסית שנועדה לעקוף את הסנקציות. "מדובר במעשה לא מוסרי ופגיעה ביחסי שתי המדינות. יש מי שמעדיפים להרוויח כסף ספוג בדם אוקראיני", אמר.

מאל על נמסר בתגובה שהשימוש בכרטיסי אשראי של מיר נחסמה החל מ-28 בפברואר. עוד מסרו מאל על כי "החברה מפעילה טיסות לרוסיה לבקשת ממשלת ישראל. נוסיף ונחלץ ישראלים ויהודים מרוסיה כל עוד הדבר אפשרי".

שגריר אוקראינה בישראל איבגן קורניצ'וק הודה היום לראש הממשלה נפתלי בנט על מאמצי התיווך בסוף השבוע בין רוסיה לאוקראינה. במסיבת עיתונאים שקיים, אמר השגריר: "מה שקורה אצלנו דומה למלחמת יום הכיפורים שלכם. אנחנו לא בטוחים אם זה מועיל או לא, אבל העובדה שראש הממשלה עזב את הארץ במהלך השבת כדי לדבר על שלום - זה חסר תקדים. אני לא מכיר דבר כזה שקרה בעבר". קורניצ'וק הוסיף כי ממשלת אוקראינה רואה בירושלים מקום אופציונלי לקיום המו"מ עם רוסיה.

זמן קצר קודם לכן התייחס ראש הממשלה בנט לסוגיית קליטת הפליטים מאוקראינה, בפתח ועדת השרים לענייני עלייה וקליטה."אסור שהבירוקרטיה הפנימית שלנו תציב מכשולים, אנחנו צריכים לדעת להפוך עולמות ולחתוך בבירוקרטיה כדי לעמוד במשימה ההיסטורית הזאת", אמר ראש הממשלה.

בנט הוסיף כי "מדינת ישראל היא מקלט ליהודים שנמצאים במצוקה. זה הייעוד שלנו. מדינת ישראל עשתה את זה לא פעם בהיסטוריה שלה ואנחנו נעמוד במשימה הקדושה הזו גם הפעם". מוקדם יותר הבוקר אמרה שרת הפנים איילת שקד כי "אין מדינה שיכולה לפתוח את שעריה לכל מי שרוצה בלי שום הגבלה, בטח לא מדינה שהיא קטנה כמו ישראל".

האזינו לריאיון עם השרה איילת שקד בכאן רשת ב

בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב, אמרה השרה שקד כי עד כה נכנסו לישראל כ-2,800 אזרחים מאוקראינה, ורק 10% מהם נחשבים זכאי חוק השבות. "מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי. בוודאי, כמדינה מערבית אנחנו נקלוט פליטים. אבל נצטרך בימים הקרובים לגבש מדיניות מסודרת".

השרה שקד הוסיפה כי משרדה יאפשר מכסה הומניטרית לאנשים שאינם זכאי חוק השבות. שרת הפנים ציינה כי ישראל תקלוט בסופו של דבר הרבה יותר פליטים מבריטניה ויותר מכל המדינות המערביות שלא גובלות באוקראינה.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר הבוקר כי מפרוץ המלחמה באוקראינה ועד היום הגיעו לישראל 2,792 נוסעים בעלי דרכן אוקראיני, מתוכם סורבו 129 בני אדם. בנוסף, ביממה האחרונה הגיעו 745 נוסעים ומתוכם סורבו 17 בני אדם.

הפופולריים