בצל הביקורת של זלנסקי על בנט: בית חולים השדה שישראל תקים - על אדמת אוקראינה

בית חולים השדה שישראל תקים יהיה בתוך אוקראינה

מסתמן שהקמת בית החולים, עליה פורסם לראשונה בכאן חדשות, תהיה באחריות משרד החוץ ומשרד הבריאות, וצה"ל לא ייקח בה חלק. גורם מעורה בפרטים הדגיש שעדיין לא הושג סיכום סופי בעניין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אוקראינים ממתינים בתחנת רכבת בלבוב 27.02.22
צילום: צילום: אי-פי

בית חולים השדה שישראל מתכננת להקים כחלק מהסיוע ההומניטרי לאוקראינה - יוקם על אדמת אוקראינה, זאת בצל הביקורת של הנשיא ולדימיר זלנסקי על ראש הממשלה נפתלי בנט. כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. אמש פורסם בכאן חדשות כי הקמת בית החולים צפויה כבר בשבוע הבא.

מסתמן כי בית חולים יהיה באחריות ממשלתית, של משרד החוץ ומשרד הבריאות. הפרטים עדיין לא סוכמו באופן סופי אבל זו התכנית המתגבשת. גורם המעורה בנושא הדגיש כי למרות מחשבה שהועלתה, צה''ל לא יבצע משימה זו. בנוסף אומר לכאן חדשות מקור: הפרטים עדיין לא סוכמו באופן סופי, הדבר תלוי גם בהתפתחויות באוקראינה. 

נשיא אוקראינה זלנסקי אמר היום כי אף ששוחח עם בנט הוא אינו חש שראש ממשלת ישראל מזדהה לחלוטין עם ארצו. "לא התרשמתי שהוא עטף עצמו בדגל אוקראינה", אמר זלנסקי, ברומזו למתפללים היהודים בכותל שנשאו תפילה למען אוקראינה עטופים בדגלה. גורמים אוקראינים הוסיפו לכאן חדשות: אחרי ההפצצה הרוסית בבאבי יאר - ציפינו שתבינו מי האויב שלכם.

יומן מלחמה: שבעה ימים בקייב | עוד יום

במסיבת עיתונאים בקייב הודה נשיא אוקראינה למתפללים בכותל. זלנסקי מתח ביקורת על הקהילה הבין־לאומית ואמר כי היא לא היתה החלטית די הצורך בעזרתה לאוקראינה. הוא הוסיף כי אם המערב אינו מוכן לאכוף אזורים אסורים בטיסה בשמי אוקראינה הרי שעליו לספק לה מטוסי־קרב. 

הפופולריים