"רשימה של אדם אחד": המתקפה של מיכאלי נגד גנץ

"רשימה של אדם אחד": המתקפה של מיכאלי נגד גנץ

הקלטות של שרת התחבורה חושפות ביקורת חריפה שמתחה על שר הביטחון, לאחר שסירבה לקדם את חוק הפנסיות לאנשי קבע
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי ובני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המשבר בקואליציה: אחרי שסירבה להתפשר עם גנץ - שרת התחבורה מרב מיכאלי מותחת ביקורת חריפה על שר הביטחון ומפלגתו. בדברים שאמרה מיכאלי בכנס פעילים של מפלגת העבודה, ופורסמו היום (חמישי) לראשונה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, אמרה השרה: "העבודה היא מפלגה אמיתית, ולא רשימה של אדם אחד שברצותו יקח אנשים שיותר בעניין או פחות בעניין, ובעיקר הכל מתחיל ונגמר במה הוא רוצה".

את אותן התבטאויות משמיעה מיכאלי אחרי שעות של מגעים שבהן סירבה להתפשר עם גנץ על חוק הפנסיות לאנשי קבע. על המשבר הנוכחי בקואליציה אמרה: "זו ממשלה חשובה שהחליפה את השלטון ההרסני הקודם - אבל בסוף גם בממשלה הזאת אנו נאבקים על דברים שהם לא הדרך שלנו. זה ערב מרובה משברונים, אנחנו מפרגנות לכולם על המשברים שלהם והכל יהיה בסדר, אל תדאגו". 

הכנס בו השתתפה מיכאלי היה של פעילי מחוז המושבים של העבודה, בשמו נאבקת המפלגה בכוונות לבצע את הרפורמה בחקלאות של שר האוצר ליברמן ושר החקלאות עודד פורר. לכאורה, כחול לבן היא שותפה למאבק הזה, אך מיכאלי דווקא נשמעה אחרת בדבריה: "בניסיון להתנער ממילת הגנאי "שמאל", אחד הדברים שקרו לנו זה שחשבנו שאם נחפש לעצמנו מסגרות שהן לא נראות "שמאל", אולי זה יעבוד. אבל אם ההתיישבות תחשוב שהיא תפזר את הביצים שלה, ותלך למפלגות שקמות ומבטיחות כל מיני הבטחות שהן אף פעם לא גיבו אותן - אז היא תחטוף". 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד הבטיחו ליו"ר כחול לבן כי החוק יאושר בכנסת ביום שני. כל ראשי המפלגות בקואליציה הסכימו לאישור החוק ביום שני - חוץ ממיכאלי, שדורשת שינויים לפני הקריאה הראשונה בכנסת. הפשרה שעומדת על הפרק: החוק יאושר בקריאה ראשונה - וישונה לאחר מכן בכנסת. 

"אנחנו הצבענו נגד בממשלה ואני מקבלת שמשהו שעבר בממשלה מחייב את הקואליציה, אבל אנחנו דורשות שם שינויים", אמרה השרה מיכאלי אתמול בריאיון לשאול אמסטרדמסקי במשחקי הכיס. "יש לי כבוד והערכה למשרתים בצהל אבל גם למורות, שגם בלי העבודה שלהם לא יהיה לנו צה"ל".

הפופולריים