לקראת פתרון? בנט ולפיד הבטיחו לגנץ שהפנסיות יעלו להצבעה בשני, המכשול - מיכאלי

בנט אמר לגנץ שהחוק יעלה, מיכאלי דורשת שינויים

כלל ראשי מפלגות הקואליציה הסכימו להעלאתה של ההצעה להסדר את תוספת הפנסיות לאנשי הקבע, מלבד יו"ר העבודה שדורשת שינויים בחוק. מיכאלי למשחקי הכיס: צריך להבדיל בין לוחמים לקציני מטה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרב מיכאלי ובני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בדרך לפתרון? ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד אמרו ליו"ר כחול לבן בני גנץ שחוק הפנסיות לאנשי הקבע יאושר בכנסת ביום שני. כך דווח בחדשות הערב בכאן 11. כל ראשי המפלגות בקואליציה הסכימו לאישור החוק ביום שני - מלבד יו"ר העבודה מרב מיכאלי שדורשת שינויים בחוק לפני הקריאה הראשונה בכנסת. הפשרה המוצעת: החוק יאושר בקריאה ראשונה וישונה בכנסת.

"אנחנו הצבענו נגד בממשלה ואני מקבלת שמשהו שעבר בממשלה מחייב את הקואליציה, אבל אנחנו דורשות שם שינויים", אמרה השרה מרב מיכאלי בריאיון לשאול אמסטרדמסקי במשחקי הכיס. "יש לי כבוד והערכה למשרתים בצהל אבל גם למורות, שגם בלי העבודה שלהם לא יהיה לנו צה"ל". 

"אנחנו חייבים לחזק את הלוחמים, אבל לא אותו דין צריך לחול על כולם. ואם כבר מנרמלים מצב שבעצם מתנהל בלי חקיקה והסדר חוקי, ומחוקקים את ההסדר הזה - הוא צריך להיות הגון, הוא צריך להבדיל בין מי שמסכנים את חייהם לבין מי שעושים עבודה מאוד חשובה, אבל היא ככל העבודות במגזר הציבורי בישראל, והיום הפער הוא בלתי נסבל", אמרה מיכאלי. 

יו"ר סיעת כחול לבן, איתן גינזבורג, אמר הערב לשלי וגואטה כאן רשת ב כי מפלגתו רוצה בהמשך קיומה של הממשלה אך היא עומדת על כך שכל השותפות בקואליציה יעמדו בהתחייבותן לתמוך בחוק הפנסיות בצה"ל. הוא ציין כי רק לאחר שתעבור הצעת החוק בקריאה ראשונה יהיה אפשר לדון בשינויים שיוכנסו בה. 

הפופולריים