ח"כ רינאוי זועבי מונתה לקונסולית ישראל בשנחאי

ח"כ רינאוי זועבי מונתה לקונסולית ישראל בשנחאי
שר החוץ לפיד מינה את הח"כית שהפילה את חוק הגיוס לתפקיד דיפלומטי • הוא בירך: "מגיעה עם ניסיון ניהולי עשיר ורקע כלכלי וציבורי מגוון ומרשים" • במקומה תיכנס לכנסת קטי פיאסצקי מורג
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ רינאוי זועבי ממרצ 04.01.21
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שר החוץ יאיר לפיד מינה היום (שלישי) את חברת הכנסת ג'ידא רינאוי זועבי לקונסולית הכללית של ישראל בשנחאי. הח"כית ממרצ עוררה סערה בקואליציה לאחרונה לאחר שהצביעה נגד חוק הגיוס בקריאה ראשונה, וגרמה להפלתו בקריאה ראשונה. במקומה תיכנס לכנסת קטי פיאסצקי מורג.

שר החוץ יאיר לפיד מסר אחרי המינוי: "רינאוי זועבי מגיעה עם ניסיון ניהולי עשיר ורקע כלכלי וציבורי מגוון ומרשים. אני מאחל לה הצלחה ובטוח שהיא תוביל את הקונסוליה הכללית של ישראל בשנגחאי להישגים חדשים וחשובים. אין חולק על חשיבותה של סין בכלל ושל שנגחאי בפרט לכלכלה העולמית. יחסינו הכלכליים עם סין הם מנוע צמיחה חשוב לכלכלת ישראל ויש להמשיך ולקדמם". 

רינאוי זועבי מסרה: ״זוהי זכות גדולה להיות האישה הערביה הראשונה בתפקיד דיפלומטי כה בכיר. אני שמחה שיתאפשר לי לתרום למשימה החשובה של הידוק שיתוף הפעולה הכלכלי, המסחרי והתרבותי עם אחת משותפותיה הכלכליות המשמעותיות של ישראל בעולם מהקונסוליה הכללית הישראלית בשנגחאי, מרכז עצבים חשוב של הכלכלה הגלובלית". 

הפופולריים