כ"ץ: התגובה של חיות לאמסלם מיותרת, דבריה על הערק - עלבון ליוצאי המעברות

כ"ץ: דברי חיות על הערק - עלבון ליוצאי המעברות

חבר הכנסת מהליכוד לכאן רשת ב: נשיאת בית המשפט עליון לא צריכה להתנגח עם גורם פוליטי • ח"כ גנאיים: שכחו בממשלה שאנחנו מייצגים את החברה הערבית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר חיות, דוד אמסלם
צילום: צילום: אבשלום ששוני, הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת ישראל כ"ץ מהליכוד חושב שנשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות לא הייתה צריכה להגיב לדברי הביקורת של חברו לסיעה דוד אמסלם. "היא לא צריכה להתנצח עם גורם פוליטי. האזכור של הערק בתגובה שלה - עלבון וסטיגמה על יוצאי המעברות. כמו שיצמידו את המילה וודקה בוויכוח עם חבר כנסת מברית המועצות", אמר היום (ראשון) חבר הכנסת לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב.


כ"ץ הוסיף בתוכנית קלמן-ליברמן כי אמסלם הצביע על בעייה מהותית שמחייבת פיתרון ועיקרה פער וניכור של בית המשפט העליון מחלקים בציבור הישראלי. כ"ץ לא מתח ביקורת ישירה על סגנון דבריו של חבר הכנסת אמסלם. בעניין הכלכלה אמר כי שר האוצר ליברמן הדליק את ההתייקרויות במשק. לדבריו, ליברמן הוא תקלה שחייבים לתקן אותה. כ"ץ טען כי "ליברמן קיבל משק במצב נפלא והוא הורס אותו".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב עם חבר הכנסת כ"ץ

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם בחמישי האחרון כי חבר הכנסת אמסלם הופתע מההודעה של נתניהו נגדו, בן השאר בגלל שנתניהו לא דיבר איתו בעבר על הנושא. לשכת ראש האופוזיציה ניסתה לאורך כל היום להשיג את אמסלם כדי להסביר את ההודעה וגם להסביר את הצורך בתגובה. אולם אמסלם ״סינן".

חיות הגיבה במכתב לדברים שאמר עליה חבר הכנסת אמסלם במליאת הכנסת. במכתב שפרסמה כינתה הנשיאה את הדברים "דברי בלע" וכתבה: "במעברה שבה נולדתי ובשיכון הצפוף שבו גדלתי היו הרבה אמסלמים, מכלופים, ביטנים ועורקבים. אני תוהה מניין כל הרעל והשנאה שמביאים אותך לומר דברים קשים כל כך על אנשים שאתה בכלל לא מכיר".

ערב לפני אמסלם מתח ביקורת קשה על חיות והאשים אותה בגזענות. "מה שתתה הגברת חיות!" זעק אמסלם. "אל תחשבי שאנחנו אהבלים, במקום לכתוב קשקושי שטויות שאת עצמך לא מבינה, תכתבי מר אמסלם אני לא סובלת אותך, לא סובלת את האמסלמים ולא המכלופים ולא אתן לכם סיוע".

ח"כ גנאיים: שכחו בממשלה שאנחנו מייצגים את החברה הערבית

חבר הכנסת מאזן גנאיים מרע"ם אמר בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בכאן רשת ב כי "חלק גדול מהממשלה לוקחים אותנו כמספר, ושכחו שאנחנו מייצגים חלק גדול מהחברה הערבית". גנאיים ציין עם זאת כי "אף אחד לא ממהר לפרק את העסק".

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת גנאיים בכאן רשת ב

בנוגע לבעיות בחברה הערבית אמר גנאיים כי הוא "מקווה שלשרה שקד יהיה אומץ לפתור את הבעיות". לדבריו, חלק גדול מהחסמים שהחברה הערבית סובלת מהם - תקועים במשרד הפנים. עוד אמר חבר הכנסת כי "להעביר תקציב זה קל, אך לנצל אותו זה קשה". 

הפופולריים