נתניהו שוחח עם חיות וגינה את דברי אמסלם: "דבריו לא מקובלים ונאמרו שלא בידיעתי"

נתניהו על דברי אמסלם נגד חיות: "לא מקובלים"

הנשיאה חיות הגיבה לדברי חבר הכנסת אמסלם אתמול במליאה: "דברי בלע. נולדתי במעברה, תוהה מניין כל הרעל והשנאה" • ח"כ אמסלם האשים את חיות כי היא "לא סובלת את האמסלמים ולא המכלופים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אסתר חיות, דוד אמסלם
צילום: צילום: אבשלום ששוני, הדס פרוש, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות הגיבה הבוקר (חמישי) במכתב חריג לדברים שאמר עליה חבר הכנסת דוד אמסלם אתמול במליאת הכנסת. במכתב שפרסמה היום כינתה הנשיא חיות את הדברים "דברי בלע" וכתבה: "במעברה שבה נולדתי ובשיכון הצפוף שבו גדלתי היו הרבה אמסלמים, מכלופים, ביטנים ועורקבים. אין דבר רחוק יותר מן האמת מלומר עלי שאני לא סובלת את האמסלמים והמכלופים, ואני תוהה מניין כל הרעל והשנאה שמביאים אותך לומר דברים קשים כל כך על אנשים שאתה בכלל לא מכיר".

כאמור, אתמול במליאת הכנסת ח"כ אמסלם רמז כי נשיאת בית המשפט העליון גזענית. "אל תחשבי שאנחנו אהבלים, במקום לכתוב קשקושי שטויות שאת עצמך לא מבינה, תכתבי מר אמסלם אני לא סובלת אותך, לא סובלת את האמסלמים ולא המכלופים ולא אתן לכם סיוע למה זה שלנו".

ח"כ אמסלם על הנשיאה חיות, אתמול במליאת הכנסת

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו גינה את דברי אמסלם ומסר: "שוחחתי עם הנשיאה חיות ואמרתי לה שדבריו של ח"כ אמסלם לא מקובלים עליי, לא משקפים את עמדתי ונאמרו שלא בידיעתי". לדבריו, "בדמוקרטיה אין שום גורם שהוא חסין מפני ביקורת, אבל הביקורת חייבת להיות עניינית, לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. הניסיון הציני של בעלי עניין לייחס לי את דבריו של ח"כ אמסלם ולעשות משקר זה הון פוליטי הוא מגוחך, בפרט על רקע קריאתי להקמת ועדת חקירה ממלכתית שתמנה הנשיאה חיות, כדי לבדוק את פרשת הריגול החמורה של המשטרה נגד אזרחי ישראל".

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד אבי חימי, אמר בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי אמסלם השתמש "בלשון עלובה כדי לסחוט עוד כותרת כחלק מקמפיין בזוי נגד מערכת המשפט". הוא פנה אל חבר הכנסת ואמר: "אמסלם, גם אני מכלוף. הדברים שלך מביישים רק אותך. של נעליך מעל רגליך לפני שאתה מתייחס לנשיאה חיות ולשופטי העליון. תתבייש".

האזינו לריאיון של עו"ד חימי אצל ליאת רגב:

לא מדובר בעימות ראשון בין נשיאת בית המשפט העליון לחבר הכנסת מהליכוד. לפני קרוב לחודשיים השתלח ח"כ אמסלם בשופט בית המשפט העליון דוד מינץ בריאיון לתוכנית קלמן ליברמן בכאן רשת ב, על שדחה את עתירתו לחייב את שר הביטחון לחתום על מינויו של בועז לוי למנכ"ל התעשייה האווירית. אמסלם אמר כי מינץ הוא "שופט הזוי. אני חושב שבאותו יום הוא שתה בקבוק וויסקי".

האזינו לריאיון עם ח"כ אמסלם בכאן רשת ב

בתגובה לדברים פרסמה הנשיאה חיות הודעה בה כתבה כי "בתקופה האחרונה אנו עדים להשתלחויות בוטות כלפי שופטים. ההשתלחויות האלה מכוונות לגופם של שופטים באופן אישי ואינם ביקורת עניינית ולגיטימית המכוונת לגופם של דברים". עוד כתבה חיות כי מציאות זו אמורה להטריד מאוד את כל מי שעצמאותה של הרשות השופטת ומעמדה יקרים ללבו, אך אין לה ספק שהשופטים ימשיכו לעשות כתמיד את מלאכתם נאמנה.

הפופולריים