אוסטרליה הודיעה: חמאס, כולל הזרוע המדינית - ארגון טרור

אוסטרליה: חמאס, גם הזרוע המדינית - ארגון טרור

עד היום הוכרה במדינה רק הזרוע הצבאית כארגון טרור. שרת הפנים האוסטרלית: "אין מקום באוסטרליה לאידיאולוגיות השנאה שלהם"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת חמאס בג'באליה שבצפון רצועת עזה, 30.04.21
צילום: צילום: גטי אימג'ס

ממשלת אוסטרליה הודיעה הלילה (חמישי) כי ארגון חמאס, כולל הזרוע הפוליטית שלו, תוגדר כארגון טרור. עד היום רק הזרוע הצבאית של הארגון הוגדרה כארגון טרור במדינה.

 שרת הפנים של אוסטרליה, קארן אנדרוז, אמרה כי דעותיו של חמאס "מטרידות מאוד" והוסיפה: "אין מקום באוסטרליה לאידיאולוגיות השנאה שלהם. חיוני שהחוקים שלנו יכוונו לא רק לפעולות טרור ולטרוריסטים, אלא גם לארגונים שמתכננים, מממנים ומבצעים את הפעולות הללו". 

ראש הממשלה, נפתלי בנט, בירך: "אני מודה לידידי, ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון, על כך שפעל בנושא לאחר השיח שקיימנו בעניין החשוב הזה. זהו צעד חשוב נוסף במאבק העולמי נגד הטרור". 

נשיא ZFA, ההתאחדות הציונית של אוסטרליה, ג'רמי לייבלר, אמר: "בקבלת החלטה זו, השרה הבהירה את דחייתה המוחלטת של אוסטרליה לשנאה ולטרור. אין ספק שחמאס במלואו עונה להגדרה של ארגון טרור. לא רק שההחלטה הזו היא הנכונה מבחינת החוק האוסטרלי, היא גם מביאה את אוסטרליה להתאמה עם עמדות בריטניה, קנדה, ארה"ב והאיחוד האירופי בנוגע לחמאס".

בחודש נובמבר האחרון הכריזה בריטניה על חמאס כארגון טרור. לפי החוק הבריטי, התומכים בארגון יהיו צפויים לעונש מרבי של עשר שנות מאסר. שרת הפנים של בריטניה פריטי פאטל הביעה תקווה כי הצעד הזה יסייע במלחמה באנטישמיות ובהגנה על הקהילה היהודית. "חמאס הוא אנטישמי מיסודו. אנטישמיות היא רוע מתמשך שלעולם לא אסבול. אזרחים יהודים מרגישים לא בטוחים - בבתי הספר, ברחובות, בבתי הכנסת, בבתיהם וברחבי הרשת", כתבה. 

הפופולריים