חצי שנה לאחר שאושר: המימון האמריקני לכיפת ברזל צפוי לעבור בחודש הבא

המימון האמריקני לכיפת ברזל צפוי לעבור במארס
ארה"ב וישראל סיכמו על המימון לפני כשנה, לאחר מבצע "שומר החומות". העברת התקציב נתקעה במשך חצי שנה בשל העיכוב באישור תקציב הביטחון האמריקני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
90% הצלחה: השגרה של לוחמי כיפת ברזל בשומר החומות
צילום: 90% הצלחה: השגרה של לוחמי כיפת ברזל בשומר החומות

בחצי שנה איחור: המימון האמריקני לטילים המיירטים של מערכת כיפת ברזל צפוי לעבור בחודש הבא, כך עדכנה היום (רביעי) יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי של ארצות הברית במהלך פגישותיה בישראל. הכספים שיועדו למערכת ההגנה הישראלית היו תקועים מזה כחצי שנה בשל עיכוב בהעברת תקציב הביטחון האמריקני.

שר הביטחון גנץ ומקבילו האמריקני לויד אוסטין סיכמו על הגדלת התקציב לכיפת ברזל כבר לאחר מבצע "שומר החומות" בשנה שעברה. סיכום זה אושר גם במהלך ביקורו של ראש הממשלה נפתלי בנט בבית הלבן ובהצהרות פומביות של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן.

באוקטובר, שבועיים לאחר שאושר על ידי בית הנבחרים בארצות הברית, הסנאט האמריקני דחה את בקשת הדמוקרטים לאשר פה אחד ובלי דיון את אישור הסיוע המיוחד לישראל לצורך הצטיידות במיירטים של מערכת כיפת ברזל, בהיקף של מיליארד דולרים. את ההצעה הציג הסנאטור הדמוקרטי בוב מננדז, המשמש יושב ראש ועדת החוץ.

בית הנבחרים בארצות הברית אישר בסוף חודש ספטמבר את העברת המימון למיירטי כיפת ברזל עבור ישראל. ההצבעה עברה ברוב גדול, 420 מחוקקים תמכו בהצעה, רק תשעה התנגדו לה ושניים נמנעו. ראש הממשלה נפתלי בנט בירך על התוצאה: "מי שמנסים לאתגר את התמיכה הזאת, קיבלו היום תשובה ניצחת".

הפופולריים