שב"כ: מראשון - לא יוכלו לצאת הטיסות הישראליות לדובאי

המשבר מחריף: הטיסות הישראליות לדובאי ייעצרו?

אגף הביטחון הודיע כי לא ניתן יהיה לקיים את כל לוח הטיסות המתוכנן לדובאי. המשמעות – עשרות אלפי ישראלים שרכשו כרטיס טיסה לדובאי יישארו ללא מענה. מנהלי שלוש חברות התעופה הישראליות פנו במכתב לבנט, לפיד ומיכאלי, ובו הזהירו כי בשל המחלוקת, יצומצם מספר הטיסות לדובאי לשלוש ביום, במקום 10
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"רודפים אחרי החלומות": האנשים שבחרו בדובאי כיעד לעבודה או לחופשה
צילום: "רודפים אחרי החלומות": האנשים שבחרו בדובאי כיעד לעבודה או לחופשה

המחלוקת עם דובאי: אגף הביטחון של שב"כ הודיע היום (חמישי) כי לא ניתן יהיה לקיים את כל לוח הטיסות המתוכנן לדובאי - החל מיום ראשון הקרוב. המשמעות - עשרות אלפי ישראלים שרכשו כרטיס טיסה לדובאי יישארו ללא מענה. בשבוע הבא צפויות כ-150 טיסות לאמירויות הלוך ושוב. החשש הגדול הוא ממצב שמדינות שכבר הסכימו לנוכחות ישראלית של ביטחון בשדות אחרים, ילכו לאחור, בדגש על מרוקו.

מנהלי שלוש חברות התעופה הישראליות פנו היום במכתב בהול לראש הממשלה בנט, לשר החוץ לפיד ולשרת התחבורה מיכאלי, ובו הם מזהירים כי בשל המחלוקת, יצומצם מספר הטיסות של חברותיהם לדובאי לשלוש ביום, במקום 10. לטענתם יגרום הדבר לביטולן של מאות טיסות, שבעבורן כבר נמכרו כרטיסים.

בין היעדים, אליהן לא טסות חברות התעופה הישראליות, בשל אותה מחלוקת:

נורווגיה
אתיופיה
טורקיה
בחריין
ירדן - עקבה
מצרים -קהיר, שארם אל שייח

בשבת האחרונה פורסם כי מחלוקת אבטחה בין שב"כ לשדות התעופה בדובאי מאיימת על המשך הטיסות היוצאות. השלטונות בדובאי לא מוכנים בשלב זה "להכתבה" של גורמי הביטחון הישראלים בניהול הביטחון בנמל גם מבחינת כוח אדם. 

הפופולריים