מקלט חירום ללהט"ב? "שתמשיך לחלום" | ההצהרה של ח"כ מראענה שגרמה לסערה אצל הח"כים הערבים

מקלט ללהט"ב? זירת קרב חדשה בין הח"כים הערבים
חברת הכנסת ממפלגת העבודה הודיעה על קידום מעון שיקלוט נוער ערבי מהקהילה הגאה. ח"כ טאהא מרע"ם תקף ומראענה לא נותרה חייבת: "אני כאן כמו עצם בגרון של להט"בופוביה וגזעניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: צילום: יונתן זינדל ואוליביה פיטוסי, פלאש90

מתיחות בקואליציה בין חברי כנסת הערבים: יו״ר סיעת רע״ם ח״כ וליד טאהא תוקף בחריפות את ח״כ איבתיסאם מראענה ממפלגת העבודה, ברקע ההצהרה שלה כי בקרוב יוקם בארץ מרכז מגורים והלנת חירום למען קהילת הלהט״ב בחברה הערבית.

ח״כ מראענה אמרה כי המרכז יוקם לאחר שהושגו הסכמות עם כלל הגורמים בקואליציה ומשרדי הממשלה הרלוונטיים - משרד הרווחה והמשרד לשוויון חברתי. מראענה אמרה היום (חמישי) לתוכנית אג'נדה ברדיו מכאן: "הגיע הזמן לטפל בסוגיית הלהט"בים בחברה הערבית, החברה הערבית אינה חברה ענייה". 

ח״כ טאהא הגיב ותקף בפוסט שכתב בערבית: ״אבתיסאם מראענה, את יכולה להמשיך לחלום. לא יוקם אף מקלט לעידוד וקליטת מי שמתחתנים עם בני מינם בחברה הערבית! נקודה. מציע לאבתיסאם, בהיותה ערביה, להתעסק היא ומפלגתה בבעיות הבוערות בחברה הערבית". 

מראענה הגיבה לפוסט של טאהא: "הח״כ ווליד טאהא מרע"ם, חושב שכל החברה הערבית היא ווליד. בסטטוס חשוך ושמרני הוא תוקף את היוזמה של הקמת בית להלנת חירום של חברת הלהט״ב הערבית. אז כך אוסתאז ווליד החברה הערבית לא רק ווליד היא לא חשוכה ולא מדירה את השונה ואני כאן כמו עצם בגרון של להט״בופוביה וגזעניים. סבאח אלח׳יר". 

מהאגודה למען הלהט״ב: נמסר בתגובה: משרד הרווחה הוביל מהלך היסטורי כשהחליט להקים בחיפה מסגרת הלנת חירום ייעודית ללהט״ב מהחברה הערבית. מסגרת כזאת תספק חבל הצלה קריטי לבני ובנות החברה הערבית השרויים במצוקה קיצונית עקב היעדר עורף משפחתי או אלימות המופנית כלפיהם, בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית". 

באגודה הוסיפו: "אנו מחזקות ומחזקים את ח״כ איבתיסאם מראענה אל מול ההתקפות המכוערות של ח"כ ווליד טאהא. מדובר במתקפה חסרת חשיבות ביחס להתקדמות ההיסטורית עבור להט״ב - ערבים ויהודים כאחד". [

בהכנת הידיעה סייע איתי שיקמן

הפופולריים