יועמ"שית הכנסת לש"ס: דרעי יוכל להיכנס למליאת הכנסת רק אם הסיעה תעסיק אותו בשכר

דרעי יוכל להיכנס למליאה? רק אם יועסק בשכר

שבוע אחרי שהתפטר והורשע בעבירות מס, חברי מפלגת ש"ס מבקשים שאריה דרעי ייכנס לישיבות כ"חלק מצוות הסיעה". יו"ר הכנסת מיקי לוי מסרב בתוקף: "לא אתן יד אם רוצים לעשות בדיחה מהחלטת בית המשפט" • גורמים בכנסת: "מרגישים כמו במשחק שוטרים וגנבים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דרעי בישיבת המליאה אתמול, 7.6.21
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי גזר הדין והתפטרות מהכנסת, אריה דרעי שהורשע בעבירות מס במסגרת עסקת טיעון דורש מיושב ראש הכנסת מיקי לוי להמשיך ולהגיע למליאה. יו"ר הכנסת הבהיר שזה לא יקרה, ובסביבת דרעי פנו ליועצת המשפטית לכנסת בעניין, והיא השיבה שדרעי יוכל להיכנס למליאה רק אם יועסק בשכר על ידי סיעת ש"ס. 

הדרישות של ש"ס והתנגדות לוי הגיע עד לכדי שיחת צעקות בלשכת יו"ר הכנסת. הח"כים מש"ס דרשו לאפשר לדרעי להיכנס כחלק מ"צוות הסיעה". לאחר סירובו של לוי, הם הבטיחו לערער על החלטתו ולפנות ליועצת המשפטית. מיקי לוי מסר: "אם רוצים לעשות בדיחה מהחלטת בית המשפט, לא אתן לזה יד".

גורם בכנסת אמר היום (שלישי) לכאן חדשות: אנחנו מרגישים כמו במשחק שוטרים וגנבים. כל הזמן בש״ס מחפשים פרצות שימוססו בפועל את ההתפטרות של דרעי במסגרת הסדר הטיעון, ויאפשרו לו להיות בפועל ח"כ עם לשכה ועם גישה למליאה - ואנחנו עומדים בפרץ". 

זהו לא הקרב היחיד של דרעי מאז הרשעתו. לפני שבוע פורסם בחדשות הערב כי ביקש לשכה במשכן - וסורב. בכנסת טענו שיש מחסור בחדרים, בש"ס התלוננו מנגד שיש תקדים ללשכה למי שאינו חבר כנסת - תקדים שנוצר כשיו"ר מפלגת העבודה לשעבר אבי גבאי קיבל חדר בכנסת, מיד אחרי בחירתו. כדי ליישב את הסוגייה, חבר הכנסת מש"ס יוסי טייב, שנכנס למשכן במקום דרעי, החליט לתת לו את הלשכה שאמור היה לקבל.

לפני שבוע הורשע דרעי בעבירות מס בבית משפט השלום בירושלים, לאחר שהודה במיוחס לו בכתב האישום ובכך נכנסה התפטרותו מהכנסת לתוקף. בהמשך, יגזור בית המשפט את דינו. במסגרת הסדר הטיעון, מבקשת הפרקליטות מאסר על תנאי ל-12 חודשים, למשך שלוש שנים וקנס על סך 180 אלף שקלים.

ההסדר כולל חמש עבירות לפי פקודת מס הכנסה ועבירה לפי חוק מיסוי מקרקעין. כתב האישום נגד דרעי הוגש לפי כחודש ובמסגרתו הוסכם כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לא ידרוש להטיל קלון על דרעי.

הפופולריים