אחרי סער - גם בנט ימליץ על עו"ד בהרב-מיארה לתפקיד היועמ"ש

סער ובנט: נמליץ על עו"ד מיארה לתפקיד היועמ"ש

שר המשפטים: "המועמדת הטובה ביותר, הבשלה ביותר והראויה ביותר" • המשנה ליועמ"ש רז נזרי על הסרתו מהרשימה הסופית לתפקיד היועמ"ש: "הופתעתי, לא מתכוון להשלים את הקדנציה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה
צילום: צילום: תומר יעקובסון

אחרי ששר המשפטים גדעון סער הודיע הבוקר (שני) כי יציע לממשלה לבחור את עו"ד גלי בהרב-מיארה לתפקיד היועמ"ש, הערב מסר ראש הממשלה נפתלי בנט כי גם הוא יציע את שמה. "עו"ד גלי בהרב-מיארה היא המועמדת המתאימה ביותר, הבשלה ביותר, הראויה ביותר ובעלת הידע המקצועי והניהולי העשיר והמרשים ביותר", נכתב בנימוקי הצעת המחליטים.

עוד נכתב: "לעורכת הדין מומחיות ובקיאות רבה בתחומי המשפט הציבורי-המינהלי והמשפט האזרחי. עו"ד גלי בהרב-מיארה שירתה למעלה מ-30 שנים בפרקליטות המדינה ובשנים האחרונות עבדה כעו"ד במגזר הפרטי". שמה של עו"ד בהרב-מיארה יובא, יחד עם שני המועמדים הנוספים - עו"ד איתי אופיר וד"ר רועי שיינדורף - לדיון בממשלה בשבוע הבא.

"ראוי למנות בפעם הראשונה בתולדות המדינה אישה לתפקיד זה. היא המועמדת הטובה ביותר, שניהלה את פרקליטות המחוז הגדולה ביותר, שיפשפה את סוליות נעליה לא בישיבות, אלא בשטח המשפטי האמיתי בייצוג משרדי הממשלה השונים", כתב גדעון סער מוקדם יותר בחשבון הטלגרם שלו.

המשנה ליועמ"ש רז נזרי הגיב לכך שלא נכלל ברשימה הסופית וכתב כי "אף שהערתי שלא אבחר לתפקיד, כמו רבים הופתעתי עד מאוד. מובן שזכותו של שר המשפטים לבחור ולהציע לממשלה את המועמד הטוב בעיניו. אף שהקדנציה שלי מסיימת עוד כשנתיים וחצי, איני מתכוון להשלימה. בכוונה לקבוע מועד פרישה לעוד חודשים ספורים". 

אמש סיימה הוועדה לאיתור היועץ המשפטי לממשלה את עבודתה, והמליצה על שלושה מועמדים להחלפת אביחי מנדלבליט. עורכת הדין גלי בהרב מיארה, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב לעניינים אזרחיים, המועמדת ששר המשפטים הבהיר שהיא המובילה. עורך הדין רועי שיינדורף, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים בינלאומיים ועורך הדין איתי אופיר, היועץ המשפטי למערכת הביטחון.

כל אחד מהם, כפי שפורסם בחדשות הערב בכאן 11, זכה לארבעה קולות בוועדה, כשלמינויה של בהרב מיארה התנגד ראש הוועדה ונשיא העליון בדימוס, אשר גרוניס, שהתנגד בזמנו גם למנדלבליט. ההפתעה הגדולה היא שהמשנה המנוסה, עורך הדין רז נזרי, לא עלה לשלישיה ה+סופית, ושני חברי ועדה, חבר הכנסת צבי האוזר והשר לשעבר דן מרידור - לא הצביעו לו.

גורמים הקשורים לוועדה אמרו לכאן חדשות כי העדיפו לא להגיע למצב בלתי אפשרי שנזרי, כמשנה מוערך, ימצא עצמו במצב שבו הממשלה בוחרת ביועץ משפטי לממשלה אחר, בזמן שהוא שעובד מול השרות והשרים כל העת, הצבעה שעלולה להתפרש כאי אמון. יש קולות הטוענים שהסיבה האמיתית היא שונה וקשורה לחשש הפוליטי שנזרי יחתום על הסדר טיעון עם נתניהו, שכן מתווה ההסדר דומה לדעתו מלכתחילה  בתיקי האלפים. היועץ המשפטי לממשלה המכהן אביחי מנדלבליט יסיים את תפקידו ביום שלישי בחצות.

הפופולריים